LM: Bayern zmasakrował Man City! Pewna wygrana Realu, problemy Juve i Man Utd

Klasę pokazał w środę Bayern Monachium. Obrońca trofeum bez trudu ograł na wyjeździe Manchester City. Pewnie triumfował też Real Madryt, zaś wielkie emocje przeżywali kibice w Turynie.
Szymon Mierzyński

Starcie na Etihad Stadium zapowiadało się jako hit dnia, ale gospodarze rozczarowali na całej linii. Przez 80 minut w zasadzie statystowali, bezradnie przyglądając się koncertowi ekipy z Bawarii. Podopieczni Josepa Guardioli łatwo przebijali się przez fatalnie zorganizowaną obronę rywala i 1:0 do przerwy po ładnym strzale Francka Ribery'ego, ale też dużym błędzie spóźnionego Joe Harta, było dla wicemistrza Anglii najniższym wymiarem kary.

W przerwie Manuel Pellegrini nie znalazł sposobu na pobudzenie swoich podopiecznych i po 59 minutach obrońca trofeum prowadził już 3:0. Dopiero w końcówce The Citizens uratowali twarz, gdy ładnie z 16 metrów przymierzył Alvaro Negredo, a kilka chwil później z rzutu wolnego poprzeczkę obił David Silva (ten stały fragment sprokurował Jerome Boateng, faulując na czerwoną kartkę wychodzącego na czystą pozycję Yaya Toure). Bayern zwyciężył ostatecznie 3:1, dając prawdziwy pokaz siły.

W grupie A cenny domowy triumf zanotował Bayer Leverkusen. Aptekarze długo remisowali z Realem Sociedad, ale w 92. minucie niemieckich kibiców w euforię wprawił Jens Hegeler. 68-minutowy występ zanotował Sebastian Boenisch. Reprezentant Polski został zmieniony przez Emre Cana.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Długo w wyjazdowej potyczce z Szachtarem Donieck prowadził Manchester United, dla którego już w 18. minucie trafił Danny Welbeck. Ukraińcy wyrównali w ostatnim kwadransie za sprawą Taisona. Widowisko było jednak bardzo słabe i kompletnie zawiodło oczekiwania. Godna odnotowania jest natomiast 66. minuta, w której na murawie pojawił się Ryan Giggs. Walijczyk zaliczył tym samym 145. występ w Champions League i został samodzielnym rekordzistą pod tym względem.

Z roli faworyta bez zarzutu wywiązał się Real Madryt, który rozgromił u siebie FC Kopenhaga aż 4:0. Dublety zaliczyli Cristiano Ronaldo oraz Angel di Maria. Kapitalne emocje przeżyli za to kibice w Turynie. W pierwszej połowie Galatasaray zaprezentowało konsekwentną grę w defensywie, dodatkowo Didier Drogba wykorzystał koszmarny błąd Leonardo Bonucciego i na półmetku mieliśmy sensacyjne 0:1. Po zmianie stron Stara Dama wreszcie zaatakowała i w ostatnim kwadransie zdołała wyjść na prowadzenie. Piłkarzom Juve zabrakło jednak koncentracji i tuż po zdobyciu drugiej bramki dali sobie wydrzeć zwycięstwo, a ich katem okazał się Umut Bulut. Samodzielnym liderem grupy B są zatem Królewscy.

Najbardziej jednostronnie ułożyła się rywalizacja w grupie C. Paris Saint-Germain zaskakująco łatwo - różnicą aż trzech trafień - wypunktowało finalistę ubiegłorocznej edycji Ligi Europejskiej, Benfikę Lizbona. Taki sam wynik, tyle że na korzyść gości odnotowano w konfrontacji Anderlechtu z Olympiakosem Pireus. Być może Belgowie zdołaliby zainkasować choć punkt, gdyby w pierwszej połowie - przy stanie 0:1 - Aleksandar Mitrović wykorzystał rzut karny. Jego strzał obronił jednak Roberto. Warto podkreślić świetną postawę Kostasa Mitroglou, bo to on strzelił wszystkie gole dla Greków i niemal w pojedynkę zapewnił im komplet oczek.