Ligue 1: Po dwa ciosy "Ibry" i Cavaniego, Lille oraz Nantes nie tracą dystansu

Paris Saint-Germain nie dało żadnych szans Bastii i co najmniej do niedzieli zostało liderem. Po cenne wyjazdowe wygrane sięgnęli piłkarze z Lille i Nantes.

Konrad Kostorz

Paryżanie nie mieli problemów z pokonaniem zespołu z Korsyki, który w tym sezonie radzi sobie przeciętnie. W rolach głównych wystąpili ci, na których Laurent Blanc liczy najbardziej: Zlatan Ibrahimović oraz Edinson Cavani. Szwed w 10. minucie zdobył przepięknego gola piętką, by po chwili podwyższyć na 2:0. Po zmianie stron uaktywnił się Urugwajczyk, który w 63. minucie świetnym zwodem minął obrońcę i uderzeniem z ostrego kąta trafił do siatki.

W klasyfikacji strzelców Cavani ma już 6 goli, zaś "Ibra" uzbierał do tej pory 5 trafień. Liderem z 7 bramkami pozostaje Radamel Falcao, który swoje spotkanie w 10. kolejce rozegra w niedzielę. Rywalem AS Monaco będzie "czerwona latarnia", FC Sochaux.

Na trzecią siłę ligi francuskiej zaczyna wyrastać OSC Lille. Zespól Renego Girarda może pochwalić się najskuteczniejszą defensywą, bowiem dotąd dał sobie wbić ledwie 4 gole. W sobotni wieczór Les Dogues skromnie wygrali z nieobliczalnym Montpellier dzięki golowi strzelonemu już w 5. minucie spotkania.

Jeśli wysoka forma Kanarków utrzyma się jeszcze przed kilka tygodni, FC Nantes może napsuć sporo krwi wielkim faworytom i okazać się rewelacją sezonu. Beniaminek wygrał po raz czwarty w ostatnich pięciu kolejkach i w tabeli wyprzedził Olympique Marsylia. O sukcesie w Ajaccio zadecydowało trafienie Alejandro Bedoyi z 88. minuty. Dla reprezentanta USA to premierowa bramka w Ligue 1.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.