Liga Europejska: Męki Olympique Lyon, szczęśliwy remis Sevilli, pewne wygrane Tottenhamu i Dynama

Za nami połowa czwartkowych spotkań 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Większość faworytów nie zawiodła, ale spore męki przeżyły Olympique Lyon i Sevilla FC.

Szymon Mierzyński
Les Gones, którzy słabo radzą sobie w krajowych rozgrywkach (zajmują dopiero 11. miejsce w tabeli), odnieśli pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej, choć przyszło im ono z trudem. Komplet punktów w domowej potyczce z HNK Rijeka zapewnił Francuzom Clement Grenier, a decydujący gol padł w 65. minucie. Gospodarze mieli przewagę, jednak dość długo nie potrafili tego udokumentować.

Były rywal Śląska Wrocław, Sevilla FC z kłopotami uratowała remis w Libercu. Slovan dość długo prowadził, ale w końcówce jego defensywa "pękła" pod naporem faworyta i stan rywalizacji wyrównał Victor Machin.

Najwięcej emocji przeżyli kibice w Salonikach. PAOK przegrywał z Maccabi Hajfa 0:2, lecz jeszcze przed przerwą odrobił straty, zaś w 66. minucie cios na wagę zainkasowania kompletu punktów zadał Dimitris Salpingidis.

Do wyjścia z grupy K pewnie zmierza Tottenham Hotspur, który pokonał na wyjeździe Sheriffa Tyraspol 2:0 i po trzech spotkaniach ma na koncie komplet oczek. Okazały triumf zanotowało w czwartek także Dynamo Kijów. Dla Ukraińców ogranie FC Thun było koniecznością, bo w dwóch wcześniejszych potyczkach zdobyli tylko jeden punkt.

W grupie J, gdzie występuje Legia Warszawa, Apollon Limassol zremisował u siebie z Lazio Rzym 0:0. To oznacza, że liderem jest Trabzonspor, a na 2. pozycji plasują się ekipa z Serie A. Cypryjczycy mają na koncie cztery oczka i wyraźnie wyprzedzają mistrza Polski, który dotąd nie strzelił nawet gola.