Norwegia: Samobój Fojuta gwoździem do trumny Tromso?

Przed tygodniem Jarosław Fojut przyczynił się do zwycięstwa Tromso IL z Vikingiem Stavanger 4:3. W niedzielnym meczu z Lillestroem SK również trafił do siatki, ale tym razem do swojej...

Maciej Kmita

Polski obrońca skierował piłkę do swojej bramki w 22. minucie spotkania 28. kolejki norweskiej ekstraklasy, co dało rywalom prowadzenie 1:0. Drużyna Fojuta jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie 2:1, ale w końcowych minutach dwie bramki dla Lillestroem zdobył Bjoern Helge Riise i to gospodarze cieszyli się z trzech punktów.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Tromso zajmuje 14., czyli barażowe, miejsce w tabeli, ale jeśli swój mecz wygra Sarpsborg 08, zespół Polaka wyląduje na pozycji spadkowej. W ostatnich dwóch kolejkach Tromso czekają trudne mecze z liderem Stromsgodset IF i SK Brann.

Lillestrøm SK - Tromso IL 3:2 (1:2)
1:0 - Fojut (sam.) 22'
1:1 - Andersen 26
1:2 - Ondrasek 45
2:2 - Risse 81'
3:2 - Risse 90'