II liga: Klęska Motoru w Pruszkowie

Żadnych szans nie dał piłkarzom Motoru Lublin Znicz Pruszków. Pruszkowianie w meczu otwierającym zmagania w 16. serii gier rozbili rywali aż 4:1.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Od pierwszych minut spotkanie w Pruszkowie było wyrównane. Obie strony stwarzały sobie okazje, ale dobrze spisywali się obaj bramkarze. Strzelanie w 33. minucie rozpoczął Marcin Rackiewicz. Zawodnik gospodarzy miał sporo szczęścia bowiem po jego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od rywala i zmyliła golkipera. Do przerwy więcej bramek już nie padło.

Drugą połowę znakomicie rozpoczął Znicz. Michał Kucharski wykorzystał dobre podanie Macieja Machalskiego i podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 67. minucie było już po meczu. Niefortunnie interweniował Paweł Lipiec, który się poślizgnął. Z nieporadności golkipera skorzystał Rackiewicz i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Sześć minut później Piotr Karwan głową zdobył bramkę honorową dla lublinian, ale ostatnie słowo i tak należało do gospodarzy. W końcówce meczu Adrian Paluchowski otrzymał znakomite prostopadłe podanie z głębi pola i nie zmarnował sytuacji sam na sam. Pruszkowianie, dzięki temu zwycięstwu, przynajmniej na kilka godzin, awansowali na 3. miejsce w tabeli.

Znicz Pruszków - Motor Lublin 4:1 (1:0)
1:0 - Rackiewicz 33'
2:0 - Kucharski 48'
3:0 - Rackiewicz 67'
3:1 - Karwan 73'
4:1 - Paluchowski 87'

Znicz: Pazdan - Bochenek, Jędrych, Biedrzycki, Kucharski, Banaszewski (90' Niksiński), Olczak, Januszewski (83' Tomas), Machalski, Rackiewicz (71' Kopciński), Paluchowski (89' Pieczara).

Motor: Lipiec - Jaroń, Ptaszyński, Karwan, Orzędowski, Wrzesiński (87' Wolski), Król, Gamla (58' Broź), Koziara (73' Mihalevsky), Kądzior (86' Sedlewski), Tataj.

Żółte kartki: Bochenek, Januszewski (Znicz) oraz Jaroń, Król (Motor).

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).

Widzów: 600.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!