Ligue 1: Sensacyjna wpadka PSG! Drużyny Polaków ze zwycięstwami

Niebywałą sensację sprawiło Evian TG. Zespół z dołu tabeli Ligue 1 pokonał u siebie Paris Saint-Germain! Dla mistrza Francji była to pierwsza ligowa porażka od 2 marca.

Szymon Mierzyński
Podopieczni Laurenta Blanca rozegrali bardzo przeciętne spotkanie. Pierwszego gola stracili w 75. minucie po strzale Clarcka Nsikulu. Później mieli kilka szans na wyrównanie, jednak nie potrafili ich wykorzystać, w efekcie tuż przed końcem po kontrataku dobił ich Pape Amodou Sougou.

Evian TG zanotowało bezcenne zwycięstwo i było pierwszym pogromcą PSG od ponad siedmiu miesięcy! Poprzednio - jeszcze w zeszłym sezonie - ta sztuka udała się Stade Reims. Drużyna Grzegorza Krychowiaka wygrała 1:0, a decydującego gola zdobył Polak.

Reprezentant naszego kraju - po 90-minutowym występie - cieszył się również w środowy wieczór, bo jego ekipa pokonała na wyjeździe FC Sochaux 2:0.

Komplet oczek zainkasowało ponadto Girondins Bordeaux, które ograło skromnie EA Guingamp. Ludovic Obraniak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na murawie zameldował się w 77. minucie, zastępując Nicolasa Maurice-Belaya.

W pozostałych środowych potyczkach Montpellier HSC uległo FC Lorient 0:2, Stade Rennes pokonało AS Saint-Etienne 3:1, zaś w derbach Korsyki AC Ajaccio zremisowało z SC Bastia 1:1.