Serie A: Sześć goli i remis w Neapolu, Zieliński wreszcie zagrał dla Udinese

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

SSC Napoli po efektownym zwycięstwie 4:2 nad Lazio Rzym nie zdołało pokonać u siebie Udinese. Kibice na Stadio San Paolo byli świadkami emocjonującego pojedynku.

Neapolitańczykom przed dwoma tygodniami przytrafiła się wpadka na własnym terenie z FC Parmą w postaci porażki 0:1. W miniony poniedziałek przeciwko Lazio Rzym zespół Rafaela Beniteza znów rozegrał dobre spotkanie i z optymizmem podeszli do pojedynku z Udinese.

Zebry w 14. kolejce aż do pierwszej minuty doliczonego czasu gry utrzymywały bezbramkowy remis z Juventusem Turyn i pod Wezuwiuszem potwierdziły, że choć nie walczą o najwyższe cele, potrafią być groźne dla każdego przeciwnika w Serie A.

Po 41 minutach wydawało się, że komplet punktów pozostanie w Neapolu, ponieważ gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie dzięki sprytowi i przytomności umysłu Gorana Pandeva w polu karnym Udinese. Tuż przed przerwą piłkę do własnej bramki skierował jednak Federico Fernandez, a w 70. minucie Bruno Fernandes technicznym strzałem przelobował Rafaela, który między słupkami bramki Napoli z nie najlepszym skutkiem zastąpił numer 1, Pepe Reinę.

Azzurri natychmiast powrócili na prowadzenie po tym, jak Blerim Dzemaili dobił strzał Gonzalo Higuaina, jednak kilka chwil później Dusan Basta w podbramkowym zamieszaniu wepchnął piłkę do siatki. Serb uczynił to kilkanaście sekund po wbiegnięciu na murawę Piotra Zielińskiego. Polak zmienił Nicolasa Lopeza i wystąpił w Serie A pierwszy raz od 19 października. Otrzymał od Francesco Guidolina tylko 14-minutową szansę gry (łącznie z doliczonym czasem) i nie zdołał się wyróżnić.

W końcówce lekką przewagę mieli miejscowi, ale nie stworzyli już poważnego zagrożenia pod bramką Zeljko Brkicia. Napoli znów straciło dystans do Starej Damy, który obecnie wynosi już 8 "oczek", i do środowego meczu z Arsenalem Londyn w Lidze Mistrzów przystąpi w nie najlepszych nastrojach. Kolejnym rywalem wicemistrza kraju w lidze będzie Inter Mediolan.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

SSC Napoli - Udinese Calcio 3:3 (2:1)

1:0 - Pandev 38' 2:0 - Pandev 41' 2:1 - Fernandez (sam.) 45' 2:2 - Fernandes 70' 3:2 - Dzemaili 71' 3:3 - Basta 81'

Składy: Napoli:

Rafael - Maggio, Fernandez, Albiol, Reveillere (81' Armero) - Dzemaili (78' Behrami), Inler - Callejon, Pandev (74' Mertens), Insigne - Higuain.

Udinese: Brkić - Heurtaux (68' Maicosuel), Danilo, Domizzi - Basta, Allan, Lazzari, Silva - Pereyra, Fernandes (84' Naldo) - Lopez (80' Zieliński).