Ligue 1: Niesamowite męki Monaco ze słabeuszem, cenna wygrana drużyny Ludovika Obraniaka

Osiem goli padło w czterech niedzielnych spotkaniach 17. kolejki Ligue 1. Niesamowite męki przeżywało AS Monaco, które z trudem pokonało przedostatnie w tabeli AC Ajaccio.

Szymon Mierzyński
Ekipa Claudio Ranieriego od samego początku uzyskała ogromną przewagę w polu, ale w pierwszej części w ogóle nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. Podobnie było przez spory fragment po przerwie, mimo że piłkarze z Korsyki mieli kłopot choćby z opuszczeniem własnej połowy.

Faworyt dopiął swego dopiero w 75. minucie, wykorzystując niesamowite zamieszanie w polu karnym. Do piłki na 3. metrze dopadł Emmanuel Riviere i potężnym strzałem wpakował ją do siatki. Ajaccio grało już wtedy w osłabieniu (niespełna kwadrans wcześniej czerwoną kartkę otrzymał Jean-Baptiste Pierazzi) i nie było w stanie odpowiedzieć.

Dzięki tej wygranej Monaco awansowało na 2. miejsce w tabeli, a to dlatego, że Girondins Bordeaux ograło u siebie OSC Lille. Decydującego gola zdobył w 27. minucie Landry N'Guemo. Gospodarze utrzymali skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego, mimo że przez ponad trzydzieści minut musieli sobie radzić w dziesiątkę (sędzia wyrzucił z boiska Maxime Poundje). Ludovic Obraniak zaliczył występ w pełnym wymiarze czasowym.

Cenną wygraną zanotował Olympique Lyon, który pokonał na wyjeździe SC Bastia 3:1. Do przerwy prowadziła ekipa z Korsyki, jednak po zmianie stron Les Gones wreszcie zagrali na miarę oczekiwań, dzięki czemu zgarnęli pełną pulę.

W ostatnim niedzielnym pojedynku Toulouse FC zremisowało z Montpellier HSC 1:1.