Primera Division: Na kłopoty Pedro Rodriguez, 7 bramek w meczu z udziałem Barcy

Pod nieobecność Neymara i Lionela Messiego bohaterem FC Barcelony był Pedro Rodriguez, który wyprowadził swój zespół ze stanu 0:2 na 5:2.
Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Gerardo Martino w ostatnim starciu 2013 roku nie mógł skorzystać z  kontuzjowanego Lionela Messiego, a także wykartkowanego Neymara. W pierwszym kwadransie w ofensywie bojowali jednak głównie gracze Getafe, którzy dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie 2:0 - najpierw świetną asystą piętką popisał się Angel Lafita, a gola zdobył osamotniony na lewej stronie Sergio Escudero, a następnie po wrzutce Pedro Leona z główki do siatki trafił Lisandro Lopez.

Sytuacja Barcy nie wyglądała za ciekawie, ale grę na swoje barki wziął Pedro Rodriguez. 26-letni atakujący dość szybko zdobył kontaktowego gola, jednak sędzia liniowy niesłusznie podniósł chorągiewkę. Nie zniechęciło to Hiszpana, który jeszcze w pierwszej połowie zaliczył klasycznego hat-tricka po sporych błędach defensorów gospodarzy.

W ciągu zaledwie dziewięciu minut Pedro otrzymał prostopadłe podanie od Cesca Fabregasa i popisał się świetnym lobem, później umieścił futbolówkę praktycznie w okienku bramki Azulones, a na koniec wykorzystał akcję Jordi Alby.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Po zmianie stron Pedro kontynuował swój show tylko zamiast bramek organizował je kolegom - asystował przy woleju Fabregasa, a po czterech minutach wywalczył "jedenastkę", którą na trafienie również zamienił były piłkarz Arsenalu Londyn.

Espanyol Barcelona - Real Valladolid 4:2 (2:0)
1:0 - Sergio Sanchez (k.) 5'
2:0 - Stuani 37'
3:0 - Victor Sanchez 68'
4:0 - Stuani 70'
4:1 - Javi Guerra 75'
4:2 - Victor Perez 89'

Getafe CF - FC Barcelona 2:5 (2:3)