16. kolejka Serie A: Niespodzianka na San Siro

AC Milan nie wykorzystał szansy na awans na czwarte miejsce w tabeli. W zaległym meczu 16. kolejki Serie A Rossoneri tylko zremisowali przed własną publicznością z AS Livorno Calcio 1:1. Co gorsza mecz okupili kolejną kontuzją Brazylijczyka Ronaldo.

Agnieszka Kiołbasa

W pierwszej połowie spotkania kibice zgromadzeni na trybunach stadionu San Siro w Mediolanie bramek nie zobaczyli, chociaż gospodarze kilkakrotnie zagrozili defensywie Livorno. Goście, którzy do tej pory w lidze stracili 33 gole, byli bardzo dobrze zorganizowani w obronie.

Po zmianie stron niespodziewanie do siatki trafili bordowi z Toskanii. Kapitalnym strzałem popisał się obchodzący tego dnia 24 urodziny Pulzetti. Szkoleniowiec Rossonerich - Carlo Ancelotti szybko zareagował na prowadzenie Livorno. Całkowicie zmienił atak. W miejsce Gilardino i Paloschiego wprowadził Ronaldo i Filippo Inzaghiego. Brazylijczyk długo sobie jednak nie pograł. Kilka minut po pojawieniu się na boisku doznał poważnego urazu i ze łzami w oczach opuszczał boisko. W 61 minucie Milan doprowadził do wyrównania. Rzut karny na bramkę zamienił Andrea Pirlo.

Milan zajmuje piąte miejsce w tabeli. Ma na swoim koncie 37 punktów.

AC Milan - AS Livorno Calcio 1:1 (0:0)
0:1 - Pulzetti 50?
1:1 ? Pirlo (k.) 61?

Milan: Kalac, Oddo, Bonera, Kaladze, Favalli, Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Gourcuff, Paloschi (57? F. Inzaghi), Gilardino (57? Ronaldo (61? Serginho)).

Livorno: Amelia, Grandoni, Kneżević, Galante, A. Filippini, Pulzetti, De Vezze, Vidigal (84? Pavan), Pasquale, Tavano (45? Diamanti), Tristan (77? Rossini).

Żółte kartki: Gattuso (Milan) oraz Vidigal, Tristan (Livorno).

Sędzia: Brighi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)