Szwedzki skrzydłowy zagra w Polsce?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Wygląda na to, że w zimowym oknie transferowym doczekamy się pierwszego Szweda w polskiej ekstraklasie. Zainteresowany grą nad Wisłą jest 26-letni szwedzki skrzydłowy Sebastian Rajalakso.

Były młodzieżowy reprezentant Szwecji ma pojawić się w Polsce jeszcze w tym tygodniu. Nazw klubów nie chciał jednak zdradzić. - Wyjeżdżam do Polski odwiedzić dwa kluby. Muszę przekonać się, który z klubów bardziej mi pasuje, po spotkaniu z ich przedstawicielami - mówi Rajalakso, który zradził, że oprócz ofert z dwóch polskich klubów ma też propozycję z rosyjskiego Toma Tomsk.

Rajalakso to były młodzieżowy reprezentant Szwecji. Ostatnio był zawodnikiem Djurgardens IF wypożyczonym do Syrianska FC, ale teraz jest bez kontraktu. Jego bilans w minionym sezonie to 24 występy, 4 bramki i 2 asysty w szwedzkiej ekstraklasie, w której ogółem rozegrał 149 meczów i strzelił 22 gole.

To nie pierwszy szwedzki trop w T-Mobile Ekstraklasie w zimowym oknie transferowym. Par Ericsson i Johan Bertilsson są bliscy związania się z Zagłębiem Lubin.

Źródło artykułu: