Premier League: Udany powrót Artura Boruca

Artur Boruc zachował czyste konto w pierwszym meczu po odniesieniu kontuzji. Polak w ostatnich minutach został bohaterem w wyśmienity sposób broniąc uderzenie Shane'a Longa.

Bartosz Zimkowski

1 grudnia Artur Boruc doznał kontuzji w meczu z Chelsea Londyn. Od tamtej pory Southampton regularnie spadało w ligowej tabeli i nie potrafiło zachować czystego konta. Po pięciu tygodniach Boruc wrócił do składu i od razu nie wpuścił gola - dla Świętych była to pierwsza taka sytuacja od pięciu meczów. Reprezentant Polski nie miał zbyt wiele pracy, jednak jego interwencja z samej końcówki spotkania zapewniła Southampton zwycięstwo 1:0. Boruc obronił strzał z kilku metrów Shane'a Longa. W ligowej tabeli klub z St Marys Stadium zajmuje dziewiąte miejsce.

Kolejne trzy punkty pod wodzą Tima Sherwooda zdobył Tottenham Hotspur. Koguty miały jednak furę szczęścia w pierwszej połowie w meczu z Crystal Palace. W ósmej minucie Jason Puncheon fatalnie wykonał rzut karny i zaprzepaścił doskonałą szansę na zdobycie bramki. Orły w pierwszych 45. minutach były zespołem lepszym, lecz nie potrafiły udokumentować tego zdobyciem bramki. W drugiej odsłonie Tottenham narzucił swój styl gry i dwukrotnie skierował futbolówkę do siatki. Raz dokonał tego Jermain Defoe, który graczem Kogutów będzie do końca lutego. Później przenosi się do MLS. Dla Defoe był to pierwszy ligowy gol w tym sezonie.

Ze strefy spadkowej wydostał się West Ham United spychając do niej Cardiff City. Młoty ograły beniaminka na jego stadionie 2:0.

Wyniki sobotniej 21. kolejki Premier League:

Cardiff City - West Ham United 0:2 (0:1)
0:1 - C.Cole 42'
0:2 - Noble 90'

Czerwona kartka: Tomkins /72' - za drugą żółtą/ (WHU).

1:4 - Johnson (k.) 85'

Southampton - West Bromwich Albion 1:0 (0:0)
1:0 - Lallana 66'

Tottenham Hotspur - Crystal Palace 2:0 (0:0)
1:0 - Eriksen 50'
2:0 - Defoe 73'

W 8. minucie Jason Puncheon (Crystal) nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w światło bramki).