Sparingowo: Kielczanie pokonali Raków Częstochowa

W swoim pierwszym meczu sparingowym w ramach zimowych przygotowań przebywająca na obozie w Kleszczowie Korona Kielce pokonała występujący w II lidze Raków Częstochowa 4:1 (2:1).

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Pachety, którzy w 7. minucie po efektownym przelobowaniu bramkarza przez Jacka Kiełba objęli prowadzenie. Nie minęły cztery minuty, a Korona prowadziła 2:0. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym do siatki trafił Pavol Stano. Drużyna Jerzego Brzęczka nie składała jednak broni, czego efektem była bramka z 31. minuty. Kolejny gol padł tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Prowadzenie kontrolujących przebieg gry gospodarzy podwyższył Karol Angielski. Wynik pięć minut przed końcem ustalił Daniel Gołębiewski.

W zespole złocisto-krwistych 45 minut rozegrał testowany od kilku dni pomocnik Damian Ałdaś, a przez 20 minut na murawie przebywał napastnik z Kazachstanu - Siergiej Chiżniczenko.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Korona Kielce - Raków Częstochowa 4:1 (2:1) 1:0 - Jacek Kiełb 7' 2:0 - Pavol Stano 11' 2:1 - ? 31' 3:1 - Karol Angielski 48' 4:1 - Daniel Gołębiewski 85'

Skład Korony Kielce:

I połowa: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Radek Dejmek, Pavol Stano, Kamil Sylwestrzak - Jacek Kiełb, Vanja Marković, Vlastimir Jovanović, Siergiej Pilipczuk - Przemysław Trytko, Maciej Korzym.

II połowa: Wojciech Małecki - Piotr Malarczyk, Krzysztof Kiercz, Artur Lenartowski, Damian Ałdaś - Marcin Trojanowski, Maciej Załęcki, Michał Janota, Marcin Cebula - Daniel Gołębiewski, Karol Angielski. Grał również: Siergiej Chiżniczenko.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!