Sparingowo: Rzutem na taśmę Legia Warszawa zremisowała z 1.FC Koeln

W drugim sparingu w czasie przygotowań Legia Warszawa zremisowała z 1.FC Koeln 2:2. W przeciwieństwie do pierwszej gry kontrolnej z Tomem Tomsk (1:3) mistrz Polski wystąpił w optymalnym zestawieniu.

Maciej Kmita
Trener Henning Berg mógł już skorzystać z sześciu zawodników, którzy wcześniej zamiast trenować pod jego okiem w Belku, przebywali na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na pięciu z nich postawił już w wyjściowym składzie: Bartosza Bereszyńskiego, Jakuba Rzeźniczaka, Tomasza Brzyskiego, Michała Kucharczyka i Tomasza Jodłowca.

Legia objęła prowadzenie w 17. minucie, gdy dośrodkowanie Raphaela Augusto głową na gola zamienił grający na niecodziennej dla siebie pozycji środkowego napastnika Henrik Ojamaa. Lider niemieckiej 2. Bundesligi odpowiedział błyskawicznie - w 23. minucie rzut karny podyktowany za faul Bereszyńskiego wykorzystał Marcel Risse. Na 2:1 Kozły strzeliły w 54. minucie, finalizując szybki kontratak po zabraniu Legii piłki w środku pola. Wynik spotkania niemal w ostatniej akcji meczu ustalił Helio Pinto , pokonując bramkarza rywali strzałem z rzutu wolnego.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu na boisku zameldował się Daniel Łukasik, który pauzował z powodu kontuzji kolana w drugiej połowie rundy jesiennej. Po zakończeniu rehabilitacji wystąpił także Dossa Junior. Do pełnej dyspozycji po dłuższych przerwach wciąż dochodzą Michał Żyro, Jakub Kosecki i Michał Efir., którzy nie zagrali również w sparingu z Tomem Tomsk.

W zespole z Kolonii w I połowie wystąpili Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk.

Mistrzowie Polski w piątek wrócą z Turcji do kraju, a 3 lutego udadzą się na zgrupowanie do Hiszpanii, w czasie którego zmierzą się z Dynamem Kijów i Otelul Galati.

Legia Warszawa - 1.FC Koeln 2:2 (1:1)
1:0 - Ojamaa 17'
1:1 - Risse (k.) 23'
1:2 - Exslager 54'
2:2 - Pinto 90'

Legia: Dusan Kuciak (46' Konrad Jałocha) - Bartosz Bereszyński (80' Łukasz Broź), Jakub Rzeźniczak (80' Alan Fialho), Inaki Astiz (46' Dossa Junior), Tomasz Brzyski (46' Jakub Wawrzyniak) - Michał Kucharczyk (67' Guilherme), Ivica Vrdoljak (67' Helio Pinto), Tomasz Jodłowiec (46' Daniel Łukasik), Raphael Augusto (80' Aleksander Jagiełło) - Miroslav Radović (76' Jakub Arak) - Henrik Ojamaa (46' Patryk Mikita).

1.FC Koeln: Thomas Kessler (46' Marcel Schuchen) - Marcel Riise (46' Miso Brecko), Dominic Maroh (46' Kevin McKenna), Kevin Wimmer (46' Roman Golobart), Andre Wallenborn (46' Jonas Hector) - Adam Matuszczyk (46' Fabian Schnellhardt), Mato Jajalo (46' Yannick Gerhardt) - Sławomir Peszko (46' Kazuki Nagasawa), Maximilian Thiel (46' Bard Finne), Thomas Broker (46' Daniel Halfar) - Anthony Ujah (46' Maurice Exslager).

Wisła trenuje w Myślenicach, a pozostali? Wirtualny spacer po bazach treningowych klubów T-Mobile Ekstraklasy