Premier League: Ósma ligowa porażka Man Utd

Manchester United doznał ósmej ligowej porażki w tym sezonie. Tymczasem czyste konto w barwach Southampton zachował Artur Boruc.

Bartosz Zimkowski

Sporo radości swoim fanom sprawili piłkarze Sunderlandu. W derbach północno-wschodniej Anglii ograli na St James Park Newcastle United 3:0 i dzięki temu wydostali się ze strefy spadkowej. Wydaje się, że zatrudnienie Gustavo Poyeta to był strzał w dziesiątkę, ponieważ wydźwignął Czarne Koty z samego dna tabeli.

Czyste konto w barwach Southampton zachował Artur Boruc. Święci na Craven Cottage zmierzyli się z Fulham Londyn, które w ostatnim dniu okienka transferowego straciło Dimitara Berbatova. Bułgar jest już graczem AS Monaco. Southampton w tradycyjny sposób zdominowało posiadanie piłki i ostatecznie wyniosło ono 62 procent. Jednak na bramki fani tej drużyny musieli czekać ponad godzinę. Worek z golami otworzył Adam Lallana, ale kilka minut później setną ligową bramkę w barwach Southampton zdobył Rickie Lambert. Dzieła zniszczenia dokończył Jay Rodriguez. Podopieczni Mauricio Pochettino wygrali 3:0, a Boruc nie wpuścił gola po raz ósmy w sezonie.

Kolejną wpadkę zaliczył Manchester United. Czerwone Diabły przegrały w lidze już po raz ósmy. Pierwszy raz do dyspozycji David Moyes miał od pierwszej minuty swoje ofensywne trio: Juana Matę, Robina van Persiego oraz Wayne'a Rooneya. Tymczasem fani mistrzów Anglii mogli czuć się rozczarowani postawą swoich pupili. Porażka 1:2 ze Stoke City chluby temu klubowi nie przynosi, a dwa gole zdobył były gracz Liverpoolu Charlie Adam. W tabeli MU zajmuje siódme miejsce ze stratą czterech punktów do kolejnego zespołu - Tottenhamu Hotspur. Koguty w sobotę zremisowały z Hull City 1:1, a gola po powrocie po kontuzji zdobył Paulinho.