Skazani na pożarcie pokazali pazury - podsumowanie 16. kolejki II ligi gr. wschodniej

Liderujące drużyny Startu Otwock i Kolejarza Stróże nie potrafiły pokonać dołujących w ligowej tabeli ŁKS-u Łomża i Ponidzia Nida Pińczów i zaledwie zremisowały swoje mecze. Dwa punkty do czołówki odrobiło KSZO, które wygrało w Iławie z Jeziorakiem.

W tym artykule dowiesz się o:

Liderzy ze spadkowiczami na remis

Mało kto przypuszczał, że piłkarze ŁKS-u Łomża są w stanie wywieźć jakiekolwiek punkty ze stadionu w Otwocku. Start liderował bowiem ligowej tabeli, a ŁKS ją zamykał. Dodatkowo w bramce łomżan z konieczności stanął debiutujący w seniorskiej piłce 18-letni junior Rafał Kuzia. Nikt nie przypuszczał, że młodzian rozegra w Otwocku swój mecz życia.

Spotkanie rozpoczęło się od naporu gospodarzy. Start dążył do szybkiego zdobycia gola, aby spokojnie kontrolować grę. Ataki miejscowych były jednak bardzo czytelne i skomasowana obrona gości radziła sobie z nimi bez problemów. W drugiej połowie z każdą upływającą minutą lider zyskiwał coraz większą przewagę, a łomżyńska obrona zaczęła się gubić. Swój dzień miał jednak młodziutki Kuzia. Bramkarz gości zastopował strzały Krzysztofa Kuźmińczuka, Piotra Sobótki oraz Dominica Okanu, a dwukrotnie z pomocą przyszła mu poprzeczka.

- Swój debiut oceniam pozytywnie. Zagrałem poprawnie, zachowałem czyste konto, a drużyna zdobyła cenny punkt na trudnym boisku - skromnie ocenia swój występ bohater ŁKS-u.

W 90. minucie mogło dojść do sensacji. Broniący się oprzez całe spotkanie ŁKS wzorowo wyprowadził kontrę i dwóch zawodników znalazło się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Startu Łukaszem Mariakiem. Piotr Orliński i Mariusz Siara zmarnowali jednak 200%-ową okazję i mecz w Otwocku zakończył się bezbramkowym remisem.

Po trzy punkty do Pińczowa udali się w niedzielę piłkarze Kolejarza Stróże. Ich mecz z Ponidziem Nida Pińczów zakończył się jednak remisem 1:1, co uznać należy za sporą niespodziankę. Spotkanie w Pińczowie było bardzo wyrównane, a na boisku nie było widać, że to mecz lidera z zespołem ze strefy spadkowej. Nida objęła prowadzenie w 7. minucie po celnym strzale Sławomira Kłosa. Jeszce przed przerwą wyrównująca bramkę dla gości uzyskał Michał Gryźlak. W drugiej połowie obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Piłkarze Kolejarza strzelili nawet gola na 2:1, ale arbiter odgwizdał spalonego i gola nie uznał. Końcówka spotkania nie przyniosła zmiany wyniku i podział punktów stał się faktem.

Przełamanie KSZO

Kapitalnie swój wyjazdowy pojedynek z Jeziorakiem Iława rozpoczęli piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W 8. minucie daleki wrzut piłki w pole karne gospodarzy wykorzystał Adrian Frańczak, który efektowną przewrotką otworzył wynik meczu. Goście poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą wybili miejscowym marzenia o korzystnym wyniku. Kolejne gole dla KSZO zdobyli Łukasz Matuszczyk i Mieczysław Sikora. Jezioraka stać było tylko na honorowe trafienie, którego autorem był Tomasz Sedlewski. Z przekroju całego spotkania goście zasłużenie odnieśli zwycięstwo. Gra KSZO, zwłaszcza w pierwszej połowie, mogła się podobać. Jeziorak po raz kolejny zawiódł, notując trzecią z rzędu porażkę.

Ponad połowa spotkań 16. kolejki II ligi gr. wschodniej zakończyła się remisami. Wyniki takie zanotowano w pięciu pojedynkach. Zwycięstwa na własnych stadionach zanotowały drużyny Ruchu Wysokie Mazowieckie i OKS-u 1945 Olsztyn. Wyjazdowe trzy oczka przywiozły Wigry Suwałki i wspomniane wyżej KSZO.

Komplet wyników 16. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Górnik Wieliczka - Pelikan Łowicz 1:1 (0:0)

1:0 - Kubik 70' (k.)

1:1 - Grzelczak 76'

Start Otwock - ŁKS Łomża 0:0

Concordia Piotrków Trybunalski - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:0

OKS 1945 Olsztyn - Hetman Zamość 2:0 (1:0)

1:0 - Lech 43'

2:0 - Piesio 90'

Okocimski KS Brzesko - Przebój Wolbrom 1:1 (1:0)

1:0 - Kajca 36'

1:1 - Rak 55' (k.)

Ruch Wysokie Mazowieckie - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)

0:1 - Piosik 6'

1:1 - Twardowski 33'

2:1 - Twardowski 90'

Ponidzie Nida Pińczów - Kolejarz Stróże 1:1 (1:1)

1:0 - Kłos 7'

1:1 - Gryźlak 34'

Jeziorak Iława - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (0:3)

0:1 - Frańczak 8'

0:2 - Matuszczyk 32' (k.)

0:3 - Sikora 45'

1:3 - Sedlewski 62'

Stal Poniatowa - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)

0:1 - Rogoziński 17'

0:2 - Drągowski 70'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!