Turcja: Ładny gol Mierzejewskiego (wideo)

W niedzielnym meczu 22. kolejki tureckiej Super Lig z Kayserisporem (2:1) swoją drugą ligową bramkę w tym sezonie zdobył Adrian Mierzejewski z Trabonsporu.

Maciej Kmita

Bordowo-niebiescy przegrywali po I połowie 0:1, ale tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Mierzejewski. Polak trafił do siatki rywali sprytnym strzałem z 20 metrów. W 58. minucie zwycięskiego gola dla Trabzonsporu zdobył Marc Janko

To pierwsze zwycięstwo Trabzonsporu w 2014 roku. W czterech wcześniejszych meczach ligowych drużyna Polaka zanotowała trzy remisy i poniosła porażkę, a w 1/16 finału Ligi Europejskiej uległa Juventusowi Turyn 0:2.

Po 22 kolejkach Trabzonspor ma na koncie 33 punkty i zajmuje 7. pozycję w Super Lig. Mierzejewski rozegrał w tym sezonie już 30 oficjalnych spotkań w klubowych barwach, w których strzelił 5 bramek i zaliczył 10 asyst.

"Mierzeja" zabrakło w gronie powołanych przez Adama Nawałkę na marcowy mecz towarzyski ze Szkocją.

Trabzonspor - Kayserispor 2:1 (0:1)
0:1 - Mijailović 39'
1:1 - Mierzejewski 49'
2:1 - Janko 58'