Serie A: Piękne gole na Stadio Olimpico, niełatwa przeprawa Lazio Rzym (wideo)

Sporych emocji dostarczył pojedynek Lazio z Sassuolo. Kibice obejrzeli aż pięć bramek i wygraną gospodarzy, którzy w ligowej tabeli plasują się dopiero na 10. pozycji.

Konrad Kostorz

Biancocelesti w dwóch poprzednich spotkaniach zawiedli na całej linii, ulegając 1:3 Catanii oraz 0:1 bułgarskiemu Ludogorcowi. Przeciwko "czerwonej latarni" Serie A zespół Edoardo Reji nie mógł pozwolić sobie na wpadkę i stanął na wysokości zadania.

Kapitalnego gola zdobył w 37. minucie Stefan Radu. Rumun oddał potężny strzał z dystansu, a piłka od słupka wpadła do bramki strzeżonej przez Gianlukę Pegolo. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Sergio Floccari, który jeszcze w rundzie jesiennej reprezentował barwy... Lazio.

Gol Radu na 1:0:

Odpowiedź rzymian nadeszła błyskawicznie - Miroslav Klose wykorzystał sytuację oko w oko z bramkarzem po prostopadłym podaniu Alvaro Gonzaleza i zdobył swojego 6. gola w sezonie. W 79. minucie znów był remis, ponieważ fenomenalny strzał z rzutu wolnego oddał Antonio Floro Flores. Ostatnie słowo należało do miejscowych - bramkę zdobył nieoczekiwany bohater meczu Stefan Radu, który kąśliwie dośrodkował w pole karne, czym zaskoczył zarówno obrońców, jak i golkipera Sassuolo.

Lazio ma w dorobku tyle samo punktów co AC Milan, a do plasującego się na 5. pozycji Interu Mediolan traci tylko 5 "oczek".