Primera Division: Bramkarz uratował Villarreal, ważna wygrana Yellow Submarines

W ostatnich sekundach meczu Espanyol Barcelona powinien doprowadzić do wyrównania. Na przeszkodzie stanął jednak Sergio Asenjo.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Niezwykle ciekawie zapowiadało się spotkanie kończące 25. kolejkę Primera Division. Espanyol Barcelona, który w czterech ostatnich ligowych meczach u siebie przegrał tylko z Realem Madryt, przyjmował Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne prowadziły już 2:0 po bramkach Moisesa Gomeza oraz Jeremy'ego Perbeta i wydawało się, że komplet oczek mają w garści.

Wtedy przebudziły się jednak Papużki - po asyście Sergio Garcii kontaktowego gola zaliczył Jhon Cordoba, a najlepszy snajper gospodarzy do asysty powinien dołożyć gola. W 91. minucie jego uderzenie z "wapna" obronił jednak Sergio Asenjo.

Piąte Villarreal traci więc 4 oczka do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów, a Espanyol 3 do siódmego miejsca, gwarantującego start w Lidze Europejskiej.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Espanyol Barcelona - Villarreal CF 1:2 (0:1)
0:1 - Moises 36'
0:2 - Perbet 50'
1:2 - Cordoba 78'

W 91. minucie Sergio Garcia (Espanyol) nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz obronił.