Premier League: Pewne zwycięstwo Chelsea i wpadka Arsenalu

Chelsea po hattricku Andre Schurrle wygrała z Fulham i umocniła się na pozycji lidera Premier League. Zawiódł Arsenal przegrywając ze Stoke City.
Bartosz Zimkowski

Na ławkę rezerwowych wrócił po jednym meczu nieobecności Mesut Oezil. Arsene Wenger po spotkaniu z Sunderlandem uznał, że zwycięskiego składu nie zmienia się i liczył na kolejny komplet punktów ze Stoke City. Jednak już przed pojedynkiem na Britannia Stadium Wenger przypomniał, że to bardzo niewygodny stadion z "wąskim boiskiem" oraz "odsłoniętą trybuną", która sprawia, że często silny wiatr przeszkadza w grze w piłkę. Przekonał się o tym choćby Artur Boruc.

Kanonierzy zagrali bardzo słaby mecz. Bo jak inaczej określić to, gdy kandydat do mistrzostwa Anglii oddaje ledwie 10 strzałów, a tylko dwa lecą w światło bramki i wywalcza ledwie cztery rzuty rożne? W decydującej akcji, w samej końcówce, zawiódł wprowadzony Yaya Sanogo. Francuz w dogodnej sytuacji uderzył wysoko nad bramką. Arsenal gola stracił po rzucie karnym. Laurent Koscielny zagrał piłkę ręką, a Wojciech Szczęsny nie zatrzymał strzału Jonathana Waltersa.

W swoim debiucie na ławce trenerskiej Felix Magath nie miał łatwego zadania. Fulham Londyn podejmowało lidera Chelsea Londyn. O ile do przerwy wynik mógł być zadowalający dla gospodarzy (remis 0:0), to po przerwie The Blues pokazali, że są głównym kandydatem do mistrzostwa Anglii. Andre Schuerrle w 16 minut zdobył trzy bramki i wrócił do łask Jose Mourinho. Niemiec na początku sezonu grał dużo częściej niż w ostatnich tygodniach. Fulham za sprawą Johna Heitingi uzyskało honorowe trafienie. Chelsea wygrała 3:1 i ma cztery punkty więcej od Arsenalu.