Ludovic Obraniak z pierwszą wygraną i w niezłej formie przed powrotem do kadry (wideo)

Ludovic Obraniak na cztery dni przed meczem Polski ze Szkocją świętował pierwszą wygraną w Werderze Brema. Jakie oceny przyznano pomocnikowi biało-czerwonych za występ przeciwko Hamburgerowi SV?

Konrad Kostorz
Po porażce 1:5 z Borussią Dortmund oraz remisach 1:1 z Borussią M'gladbach i 0:0 z Eintrachtem Frankfurt Ludovic Obraniak wreszcie mógł fetować zwycięstwo w barwach Werderu Brema. Zespół reprezentanta Polski ma duże powody do radości, ponieważ przełamał serię pięciu meczów bez zwycięstwa w jubileuszowych 100. Derbach Północnych z Hamburgerem SV.

"Ludo" nie miał udziału w golu, który zapewnił ekipie Robina Dutta komplet punktów, ale otrzymał wysokie noty. Sportal przyznał 28-latkowi ocenę "2,5" (skala 6-1), wskazując, że wypracował kolegom pięć sytuacji strzeleckich, a dwukrotnie sam przetestował czujność Rene Adlera. Wyżej ocenieni zostali tylko stoper Sebastian Proedl i autor gola Zlatko Junuzović - "2".

Redakcja goal.com przyznała kadrowiczowi Adama Nawałki ocenę "3" (skala 1-5), zwracając uwagę na niemal stuprocentową celność podań zawodnika. Na wyższą notę zasłużył tylko Junuzović.

Przypomnijmy, że w środowy wieczór w pojedynku ze Szkocją Obraniak powróci do gry w reprezentacji Polski po blisko rocznej przerwie. Gracz Werderu w ostatnich tygodniach prezentuje się nieźle, ale trudno spodziewać się, by jego obecność w zespole istotnie poprawiła grę naszej drużyny narodowej.

Werder wygrał z HSV 1:0 po znakomitym podaniu Aarona Hunta i strzale Junuzovicia w 19. minucie: