Towarzysko: Gol i uraz (?) Saidiego Ntibazonkizy

W rozegranym w środę w Bużumburze meczu towarzyskim z Rwandą (1:1) bramkę dla Burundi zdobył skrzydłowy Cracovii Saidi Ntibazonkiza.

Maciej Kmita
Gracz Pasów wpisał się na listę strzelców w 25. minucie, a już kwadrans później musiał opuścić boisko. Zmiana jeszcze przed przerwą może świadczyć o urazie Burundyjczyka, ale na razie brak bardziej szczegółowych informacji na ten temat.

Kontuzja 27-latka byłaby druzgocącą wiadomością dla Cracovii, która już teraz musi radzić sobie bez kontuzjowanego Dawida Nowaka (7 bramek, 1 asysta, 2 wywalczone rzuty karne), chorego Marcina Budzińskiego (2 gole i 2 asysty), sprzedanego do KV Mechelen Milosa Kosanovicia (6 bramek i asysta). Ntibazonkiza zdobył w tym sezonie już 7 bramek i zaliczył 3 asysty.

Był to pierwszy występ Ntibazonkizy w reprezentacji Burundi od czerwca 2012 roku. W kolejnych meczach drużyny narodowej brakowało go, ponieważ od sierpnia 2012 roku do maja 2013 roku był wyłączony z gry z powodu urazu kolana.

Burundi - Rwanda 1:1 (1:1)
0:1 - Ndahinduka 15'
1:1 - Ntibazonkiza 25'