Ligue 1: Czwarty gol Krychowiaka, 90 minut Grosickiego, zwycięstwa PSG i Monaco

Grzegorz Krychowiak zdobył czwartą bramkę w tym sezonie, ale jego drużyna uległa Toulouse FC. Po raz pierwszy w Ligue 1 na listę strzelców wpisał się Dymitar Berbatow.

Konrad Kostorz
W Tuluzie rywalizowały zespoły reprezentantów Polski: Dominika Furmana i Grzegorza Krychowiaka. Pierwszy z nich cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych, za to drugi wpisał się na listę strzelców, pewnie egzekwując rzut karny. Gdy jednak Reims wywalczyło drugą jedenastkę, do piłki podszedł już nie nasz rodak, lecz Nicolas De Preville.

Ekipa Huberta Fourniera nie zdołała dowieźć korzystnego wyniku do końca i ostatecznie poległa. Krychowiak pozostał na placu gry do ostatniego gwizdka.

Po raz pierwszy pełne 90 minut w barwach Stade Rennes rozegrał Kamil Grosicki, jednak nie mógł być usatysfakcjonowany. W pierwszej połowie polski skrzydłowy miał dogodną okazję do zdobycia bramki, ale nie zdołał pokonać Magno Novaesa. Po zmianie stron skuteczniejsi byli gracze Valenciennes, choć jako pierwszy do siatki drogę znalazł Ola Toivonen.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Bez problemu swój mecz wygrali liderzy rozgrywek z Paryża. Wynik otworzył niezawodny Zlatan Ibrahimović, który wyskoczył w polu karnym wyżej niż rywale i głową skierował piłkę do bramki. Przy trafieniu na 2:0 Szwed błysnął kapitalną asystą - zagrał piętą idealnie do Ezequiela Lavezziego, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Wygrało także Monaco, a jednego z goli strzelił Dymitar Berbatow, dla którego było to premierowe trafienie w Ligue 1. Zespół Claudio Ranieriego powiększył przewagę nad trzecim w tabeli OSC Lille do 10 "oczek" i jest coraz bliższy wywalczenia wicemistrzostwa Francji.