Serie A: Rafał Wolski błysnął w meczu z Juventusem, miejsce w "11" coraz bliżej (wideo)

Rafał Wolski zagrał w drugim spotkaniu Fiorentiny z rzędu i ponownie zrobił świetne wrażenie. Młodzieżowy reprezentant Polski wypadł znacznie lepiej niż jego bardziej doświadczeni koledzy.

Konrad Kostorz

W 26. kolejce, gdy ACF Fiorentina mierzyła się z Lazio Rzym (0:1), Rafał Wolski pojawił się na placu gry w 73. minucie i ożywił poczynania ofensywne Fiołków, zbierając pochlebne komentarze. Przeciwko Juventusowi Turyn (0:1) Vincenzo Montella wysłał Polaka na boisko już w 66. minucie i również się nie zawiódł.

21-latek sprawił sporo problemów obronie Bianconerich - oddał groźny strzał sprzed pola karnego i dwukrotnie wyłożył piłkę Ryderowi Matosowi, który nie zdołał wykorzystać dogodnych okazji strzeleckich.

Wolski miałby na koncie asystę, gdyby Matos przymierzył nieco celniej:

Portal tuttomercatoweb.com przyznał Wolskiemu notę "6,5" (skala 1-10), a równie korzystnie w zespole z Florencji wypadł jeszcze tylko Matias Fernandez. Od DataSport i Corriere dello Sport nasz rodak otrzymał oceny "6". "Wniósł witalność i pomysłowość do ofensywnej gry zespołu Montelli" - skomentowali włoscy dziennikarze.

Drugi z rzędu udany występ Wolskiego zwiększa jego szanse na występ od pierwszego gwizdka w przyszłotygodniowym pojedynku z Chievo Werona (16 marca). To tym bardziej realne, że 13 i 20 marca Fiorentina zmierzy się z Juventusem w ramach Ligi Europejskiej i trener będzie musiał rotować składem, a Wolski nie jest zgłoszony do rozgrywek na arenie międzynarodowej.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Serie A: Juventus wygrał dzięki błyskowi Asamoaha, pozytywne wejście Wolskiego (wideo)

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)