Primera Division: Wysokie zwycięstwo Barcelony

Na Camp Nou gospodarze rozgromili Almerię, Barcelona wygrała 5:0, a bohaterem meczu został Samuel Eto'o. Kameruńczyk popisał się klasycznym hat-trickiem. W drugim sobotnim spotkaniu Betis Sevilla pokonał na wyjeździe Osasunę Pampeluna 2:0.

Piotr Robaczyński

Piłkarze Barcelony od początku zepchnęli gości do defensywy i już w 5. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Samuel Eto'o. Podopieczni Josepa Guardioli w 13. minucie zdobyli drugiego gola, tym razem golkipera Almerii pokonał Thierry Henry. Gospodarze nie zwolnili tempa i w ciągu kolejnych dziesięciu minut podwyższyli wynik na 4:0. Dwukrotnie piłkę do bramki przeciwnika skierował Eto'o. 27-letni napastnik w imponującym stylu już w 24. minucie skompletował klasycznego hat-tricka. Przed przerwą Almerię dobił jeszcze Dani Alves. W drugiej części spotkania Barcelona nadal była stroną przeważającą. Katalończycy mieli kilka dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia, ale rezultat nie uległ już zmianie. Pojedynek na Camp Nou zakończył się wynikiem 5:0.

Dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł Betis Sevilla. Zespół ten pokonał na wyjeździe, przeżywającą wyraźny kryzys, Osasunę Pampeluna po golach Mehmeta Aurelio i Mariano Pavone.