Bundesliga: Gladbach znów walczą o Ligę Mistrzów, samobójczy gol Adriana Ramosa

Zespół Luciena Favre'a poszedł za ciosem i po triumfie w Dortmundzie pewnie pokonał Herthę Berlin, przesuwając się w ligowej tabeli o dwie pozycje w górę.

Konrad Kostorz
Wszystko wskazuje na to, że kryzys Gladbach jest już przeszłością. Zespół z Borussia-Park po dziewięciu meczach z rzędu bez zwycięstwa przed tygodniem pokonał Borussię Dortmund 2:1, a w sobotni wieczór poradził sobie z Herthą.

Gospodarze rozstrzygnęli losy pojedynku już w pierwszej połowie. Najpierw ładnego gola po podaniu Patricka Herrmanna zdobył Juan Arango, a następnie po centrze Wenezuelczyka piłkę do własnej bramki głową skierował czołowy strzelec Bundesligi Adrian Ramos, który od nowego sezonu ma grać w BVB. Wreszcie w 40. minucie po świetnej kombinacji z Maxem Kruse pojedynek sam na sam z Thomasem Kraftem wygrał Raffael, dla którego było to już 13. trafienie w rozgrywkach.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Gladbach w tabeli przeskoczyli FSV Mainz oraz VfL Wolfsburg i awansowali na 5. pozycję, powracając do walki o awans do Ligi Mistrzów. Z kolei Hertha, która straciła w ostatnich tygodniach formę, plasuje się na 9. lokacie, a już we wtorek zmierzy się na własnym terenie z Bayernem Monachium.

Borussia M'gladbach - Hertha Berlin 3:0 (3:0)
1:0 - Arango 28'
2:0 - Ramos (sam.) 32'
3:0 - Raffael 40'