Bundesliga: Bayern drżał o zwycięstwo. "To był dobry test przed Man Utd" (wideo)

Niewiele brakowało, a zwycięska seria Bayernu trwająca od października 2013 roku zostałaby przerwana. W spotkaniu z FSV Mainz mistrzowie Niemiec dopiero w samej końcówce przełamali defensywę rywala.

Konrad Kostorz
Piłkarze Bayernu Monachium zwykle odnoszą na krajowym podwórku wysokie i przekonujące zwycięstwa. W ostatnim czasie jedynie w 17. kolejce mieli ogromne problemy z pokonaniem na wyjeździe VfB Stuttgart (2:1), kiedy zwycięskie trafienie zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry.

Tym razem przez ponad 80 minut rewelacyjny wiosną FSV Mainz skutecznie bronił się przed Bawarczykami i potrafił stworzyć zagrożenie pod bramką Manuela Neuera. - Rywale byli bardzo silni. Gdyby Choupo-Moting zdobył gola, a nie trafił w poprzeczkę, byłoby nam naprawdę ciężko zwyciężyć o komplet punktów. W każdym razie przeciwnicy zmusili nas do wysiłku i był to dla nas dobry test przed meczami z Manchesterem United - skomentował Pep Guardiola.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Monachijczycy mają w tabeli 23-punktową przewagę i wszystko wskazuje na to, że we wtorkowy wieczór będą świętować mistrzostwo. Stanie się tak, jeśli zwyciężą z Herthą, co przy obecnej formie berlińczyków nie powinno stanowić problemu. - Dla nas liczą się już tylko pojedynki z Manchesterem i na nich się koncentrujemy, a spotkania ligowe mają nam pomóc w przygotowaniach - stwierdził Arjen Robben.

FSV Mainz - Bayern Monachium 0:2 (0:0)
0:1 - Schweinsteiger 82'
0:2 - Goetze 86'