Polacy w Premier Lidze: Kowalczyk pokonany przez drużynę Janczyka

Od soboty do poniedziałku w Rosji była rozgrywana 26. kolejka miejscowej Premier Ligi. Niestety polscy zawodnicy tym razem odnotowali symboliczną obecność na boisku.

Wojciech Święch

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - drużyna Polaka zmierzyła się u siebie ze Spartakiem Nalczyk. Polak nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych gospodarzy, gdyż w dalszym ciągu jest kontuzjowany. Miejscowi, walczący o utrzymanie w Premier Lidze, odnieśli zwycięstwo 2:1.

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - zespół napastnika zagrał w derbach Moskwy z Dynamem. Były zawodnik Legii Warszawa nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych swojego zespołu. Wojskowy klub odniósł na stadionie rywala zwycięstwo 3:1.

Mariusz Jop (FK Moskwa) - klub obrońcy zmierzył się przed własną publicznością z Saturnem Moskowskaja Oblast. Reprezentant Polski nie znalazł się w kadrze na ten mecz, gdyż leczy kontuzję barku. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - Polak rozegrał 90 minut w pojedynku przed własną publicznością z CSKA Moskwa (1:3). Defensor starał się włączać do akcji ofensywnych. W 42. minucie próbował obsłużyć długim podaniem swojego partnera z drużyny. Piłka opuściła jednak plac gry.