Premier League: Mata poprowadził MU do zwycięstwa

Manchester United wygrał na St James Park z Newcastle United 4:0 po dwóch bramkach Juana Maty. Czerwone Diabły awansowały na szóste miejsce.

Bartosz Zimkowski

Bez kontuzjowanych Wayne'a Rooneya i Robina van Persiego musiał radzić sobie na St James Park David Moyes. Szkot liczył, że po spotkaniu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium jego podopieczni sięgną po komplet punktów i przesuną się na szóste miejsce.

W pierwszych fragmentach dobrze prezentowały się Sroki, które dłużej utrzymywały się przy piłce i nie pozwalały na zbyt wiele gościom. Sytuacja zmieniła się pięć minut przed przerwą. Wówczas kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Juan Mata. Bramka ta odmieniła losy meczu i zaraz po zmianie stron Hiszpan ponownie wpisał się na listę strzelców.

Sroki poddały się i nie były już w stanie zagrozić bramce rywali. Straciły dodatkowe dwa gole. Najpierw futbolówkę w siatce umieścił Javier Hernandez, a w doliczonym czasie gry z podania Maty skorzystał Adnan Januzaj. Man Utd wygrał 4:0 i awansował na szóste miejsce. Wyprzedził Tottenham Hotspur, który swój mecz dopiero rozegra.