Michał Probierz sprząta w Jagiellonii Białystok - sześciu w rezerwach i rozwiązany kontrakt z Portugalczykiem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po trzech dniach pracy w Jagiellonii Białystok [tag=6325]Michał Probierz[/tag] wziął się za porządki w szatni. Nowy-stary trener Jagi wyrzucił z kadry I zespołu 7 zawodników, a z klubu odszedł w ogóle [tag=42022]Tiago Targino[/tag].

Probierz przejął Jagiellonię w poniedziałek, a już w środę poprowadził ją w pierwszym meczu, przegrywając 0:2 w ćwierćfinale Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz. W czwartek natomiast klub poinformował o zmianach podjętych przez szkoleniowca w sprawie kształtu kadry I drużyny.

Decyzją Probierza do rezerw przesunięci zostali Emil Gajko, Bartosz Giełażyn, Patryk Malinowski, Michał Pawlik, Joel Perovuo i Sebastian Rajalakso, a Przemysław Mystkowski wylądował w ogóle w zespole juniorów. Żaden z nich nie wystąpił w premierowym meczu Probierza w Jagiellonii.

Perovuo i Rajalakso to w ogóle zawodnicy sprowadzeni do Białegostoku w zimowym oknie transferowym. Pierwszy wiosną zagrał w 6 meczach, a drugi w 7. Kontrakt z Jagiellonią rozwiązał z kolei Tiago Targino, który został sprowadzony ostatniego dnia lutego i opuścił klub bez rozegrania choćby jednego spotkania w jego barwach.

Źródło artykułu: