Trener Miedzi: Chcemy być wyżej

Legnicka drużyna ma niewielką przewagę nad strefą spadkową i cały czas musi mieć się na baczności. Szkoleniowiec wierzy, że jego podopiecznych stać na lepszą postawę.

Paweł Patyra

Miedź zmierzyła się ostatnio z wymagającymi przeciwnikami. 5 kwietnia uległa PGE GKS-owi Bełchatów 0:2, a w niedzielę okazała się gorsza również od lidera - Górnika Łęczna. Mimo wszystko legniczanie zaprezentowali się na Lubelszczyźnie z dobrej strony i do ostatniego gwizdka sędziego dążyli do odrobienia strat. - Cieszy to, że w drugiej połowie potrafiliśmy utrzymać wysokie tempo gry. To świadczy o tym, że jesteśmy w miarę dobrze przygotowani - ocenia Adam Fedoruk.

Legnicki zespół plasuje się na 11. miejscu z zaledwie 4-punktową przewagą nad strefą spadkową. Musi więc jak najszybciej przełamać złą passę, a w sobotę czeka go starcie z kolejnym wyżej notowanym rywalem - Arką Gdynia. - Na pewno w następnych meczach powalczymy o to, żeby zdobywać punkty - nie ukrywa 47-letni trener.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Przed Miedzią jeszcze 10 meczów, w których może poprawić swoją sytuację w tabeli i awansować do jej górnej połowy. Choć czołówka jest już poza jej zasięgiem, to nie zamierza składać broni. - Naszym celem jest wspinanie się po tej drabince. Chcemy być wyżej, ponieważ to miejsce, które zajmujemy nie odpowiada naszym ambicjom - podkreśla Fedoruk.
Lider wykonał plan - relacja z meczu Górnik Łęczna - Miedź Legnica (wideo)