SPL: United rozgromili Serca, skromne zwycięstwa Aberdeen i Falkirk

Ze względu na tragiczną śmierć kapitana Motherwell FC Phila O?Donnella w środę odbyły się tylko trzy z sześciu spotkań 21. kolejki Scottish Premier League. Nowy rok najlepiej rozpoczęli piłkarze Dundee United. The Terrors na Tannadice Park rozgromili 4:1 Heart of Midlothian, którzy spotkanie kończyli w ósemkę!

Daniel Rosół

Spotkanie na Tannadice Park przez ponad godzinę było wyrównanym widowiskiem. Pierwsi prowadzenie objęli gospodarze po golu kapitana Barry?ego Robsona z 23. minuty, ale po niespełna kwadransie gry do wyrównania doprowadził kapitan Serc - Christopher Berra. W 70. minucie Marius Zaliukas uderzył w polu karnym Lee Wilkiego za co otrzymał czerwoną kartkę, a jego zespół stracił drugą bramkę, bo podyktowana jedenastkę na bramkę zamienił Robson. W 84. minucie na 3:1 podwyższył Noel Hunt, a 180 sekund później sfaulowany przez Lee Wallace?a Robson wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania. Natomiast Wallace, za faul, ukarany został czerwoną kartką i musiał wcześniej udać się do szatni. W doliczonym czasie gry do Wallace?a i Zaliukasa dołączył Michael Stewart, który za faul ukarany został drugą żółtą kartką. W barwach Dundee United całe spotkanie rozegrał Grzegorz Szamotulski.

O dużym szczęściu mogą mówić gracze Aberdeen FC. The Dons w weekend dopiero w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu ze St. Mirren FC, a teraz w podobnych okolicznościach pokonali Inverness Caledonian Thistle. Druzynie Jimmiego Calderwooda komplet punktów zapewnił Barry Nicholson, który w 83. minucie wykorzystał rzut karny.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła ekipa Falkirk FC. Tym razem ofiarą The Bairns padł Kilmarnock FC, który nie potrafił wykorzystać atutu własnego boiska.

Ze względu na tragiczną śmierć Phila O?Donnela pozostałe trzy spotkania 21. kolejki: Hibernian Edynburg - Motherwell FC, Gretna FC - St. Mirren FC oraz Celtic Glasgow - Glasgow Rangers, zostały przełożone.