Odrodzenie beniaminka - relacja z meczu Chojniczanka - Flota Świnoujście

Chojniczanka Chojnice nie zwalnia tempa. Pomorski klub sięgnął w kwietniu po swoje kolejne ligowe zwycięstwo. Żółto-biało-czerwoni pokonali 2:1 Flotę Świnoujście i oddalili się od strefy spadkowej.

Maciej Mikołajczyk

Tuż przed pierwotnie zaplanowaną godziną rozpoczęcia meczu Chojnice przeżyły oberwanie chmury. Ulewne opady deszczu, grad i burza niespodziewanie nawiedziły miasto z turem w herbie. Kapryśna pogoda nie przeszkodziła jednak w rozegraniu meczu, który odbył się z 15. minutowym opóźnieniem.

I choć niebo szybko się przejaśniło, to stan murawy przez bardzo długi czas pozostawiał sporo do życzenia. Przesiąknięta deszczem trawa mocno utrudniała wymianę piłek pomiędzy zawodnikami i kreowanie przez nich akcji. Wynik spotkania w 34. minucie otworzył Tomasz Mikołajczak. Napastnik "Chojny" został sfaulowany w polu karnym i arbiter nie zawahał się, natychmiast wskazując na "11". Podopieczny Mariusza Pawlaka nie miał żadnych problemów z pokonaniem Darko Brljaka, pewnie strzelając w dolny róg.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wynik do przerwy nie uległ zmianie, ale w drugiej połowie padły kolejne gole. Prawdziwe wejście smoka zanotował zmieniający Sebastiana Olszara Maciej Mysiak. Gracz Floty w 56. minucie "główką" wyrównał na 1:1, ostudzając nastroje kibiców na stadionie przy ul. Mickiewicza. Bramka gości wyraźnie podrażniła piłkarzy beniaminka, którzy coraz śmielej atakowali. Kilkukrotnie swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentował Paweł Iwanicki. "Strażak" spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, ale gdy tylko zjawił się na boisku, to imponował walecznością.

Kluczowym momentem 1. ligowej konfrontacji była akcja gospodarzy w 76. minucie. Doskonałym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Jakub Mrozik, piłkę po wrzutce swojego klubowego kolegi znalazł w polu karnym Andrzej Rybski i nie zmarnował okazji, dając Chojniczance komplet trzech punktów i bezpieczne 11. miejsce w tabeli przed wyjazdowym starciem z Sandecją Nowy Sącz.

Chojniczanka Chojnice - Flota Świnoujście  2:1 (1:0)
1:0 - Mikołajczak (k.) 34'
1:1 - Mysiak 56'
2:1 - Rybski 76'

Chojniczanka Chojnice: Misztal - Chyła, Radler, Jankowski, Bednarek - Duda (76' Jędrzejczyk) , Feciuch, Mrozik, Mysona (59' Iwanicki), Rybski - Mikołajczak (90' Wypij).

Flota Świnoujście: Brljak - Mokwa, Gusocenko, Kieruzel, Jasiński - Śpiączka (80' Arifović), Niewiada, Olszar (46' Mysiak), Grzelak - Bodziony - Hosek (65' Kamiński).

Żółte kartki: Mysona, Chyła, Jankowski, Bednarek, Mrozik (Chojniczanka) oraz Śpiączka, Mysiak (Flota).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).