Bundesliga: Dwa oblicza i pięć goli Bayernu, niespodzianka w Wolfsburgu

Dwa oblicza Bayernu! W pierwszej połowie monachijczycy grali fatalnie, po zmianie stron koncertowo i ostatecznie pewnie wygrali. Coraz bliższe spadku są FC Nuernberg i Eintracht Brunszwik.

Konrad Kostorz

Bawarczyków już we wtorek czeka jeden z najważniejszych meczów w sezonie przeciwko Realowi Madryt, ale Pep Guardiola zdecydował się na wystawienie silnego składu. Mimo to w pierwszej połowie rywalizacji mistrzowie Niemiec prezentowali się zaskakująco słabo. W 10. minucie Werder przeprowadził wzorcową kontratak, który po podaniu Cedrika Makiadiego wykończył Theo Gebre Selassie.

Gospodarze wyrównali za sprawą Francka Ribery'ego, jednak kwadrans później Franco Di Santo uruchomił Aarona Hunta, który z zimną krwią wykorzystał sytuację oko w oko z Manuelem Neuerem.

Przed przerwą Bayern prezentował się bezbarwnie, za to po zmianie stron zagrał koncertowo i zdeklasował Werder podobnie jak w rundzie jesiennej, gdy zwyciężył w Bremie 7:0. Do wyrównania doprowadził Claudio Pizarro po zgraniu piłki przez Thomasa Muellera. Peruwiańczyk trafił także na 3:2, wykorzystując idealne dogranie Davida Alaby.

W 61. minucie przedniej urody bramkę zdobył Bastian Schweinsteiger, wysoko wychodząc w powietrze i perfekcyjnym strzałem głową wykańczając centrę Philippa Lahma. Dzieła zniszczenia ekipy Robina Dutta dopełnił Arjen Robben, który zaliczył "wejście smoka". Holender kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się na murawie w swoim stylu przymierzył w róg bramki sprzed pola karnego. W końcówce kolejne gole dla ekipy Guardioli wisiały w powietrzu. Najbliżej szczęścia był Mueller, którego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Monachijczycy odnieśli przekonujące zwycięstwo, jednak dyspozycji z pierwszej połowy nie mogą powtórzyć we wtorkowej konfrontacji z Królewskimi, jeśli chcą awansować do finału Ligi Mistrzów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wolfsburg zmniejszył szanse na awans do eliminacji Ligi Mistrzów, nie pokonując na własnym terenie Freiburga. Dwukrotnie do bramki Olivera Baumanna futbolówkę posłał Ivan Perisić, jednak ambitni goście zdołali na każde z tych trafień odpowiedzieć. Remis gościom uratował Marco Terrazzino, dla którego był to pierwszy występ w tym sezonie w Bundeslidze! 23-latek trafił po podaniu Christiana Guentera.

Nie pomogła zmiana trenera w Norymberdze. Ekipa z Bawarii przegrała po raz piąty z rzędu i zmierza do 2. Bundesligi. O porażce w Moguncji zadecydowały gole Shinjiego Okazaki oraz Christopha Moritza zdobyte po stałych fragmentach gry. Zespół Thomasa Tuchela jest już praktycznie pewny zakwalifikowania się do Ligi Europejskiej!

Po dziewięciu meczach bez zwycięstwa powody do radości wreszcie mają berlińczycy. Hertha uporała się z Brunszwikiem, który nie miał zbyt wielu argumentów w ofensywie. Bramki dla drużyny Josa Luhukaya strzelili John Anthony Brooks oraz Sami Allagui, a asysty zapisali na swoim koncie Alexander Baumjohann i Adrian Ramos.

Bezbramkowym remisem zakończyła się konfrontacja Hoffenheim z Eintrachtem. Żałować mają czego przede wszystkim gospodarze, ponieważ w 85. minucie egzekwowali rzut karny. Do piłki podszedł Roberto Firmino i nie zdołał zmusić do kapitulacji Kevina Trappa. Eugen Polanski wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.