Szkocja: Załuska obronił rzut karny w szalonym meczu!

Łukasz Załuska po raz pierwszy w tym sezonie rozegrał mecz ligowy w barwach Celtiku Glasgow. Mistrz Szkocji zremisował 3:3 z St. Johnstone, a Polak w 43. minucie obronił rzut karny.

Bartosz Wiśniewski
Celtic meczu z St. Johnstone nie rozpoczął udanie i już od 9. minuty musiał odrabiać straty. Pod koniec pierwszej połowy The Hoops mogli przegrywać 2:0, ale rzut karny obronił Łukasz Załuska. W 77. minucie spotkania wydawało się, że goście przy wyniku 1:3 mają wszystko pod kontrolą, jednak w ciągu dwóch minut stracili dwie bramki i ostatecznie zremisowali 3:3.
Łukasz Załuska ostatnio w barwach Celtiku Glasgow mecz rozegrał pod koniec września ubiegłego roku. Wtedy The Bhoys niespodziewanie odpadli w 1 rundzie Pucharu Ligi z Greenock Morton.

Od tamtej pory 31-latek nie jest w stanie przebić się do pierwszego składu. Jego rywal Fraser Forster przez cały sezon prezentuje równy, wysoki poziom i całkiem możliwe, że w letnim okienku transferowym opuści Glasgow. Być może będzie to szansa dla naszego reprezentanta, jednak działacze Celtiku już rozglądają się za potencjalnym zastępcą Forstera.