Gol Roberta Lewandowskiego wśród najpiękniejszych w sezonie Bundesligi (wideo)

Niemieccy kibice wybrali trzy najładniejsze gole zakończonego sezonu Bundesligi, a wśród nich znalazło się trafienie Roberta Lewandowskiego. Zobacz wyróżnione bramki.

Konrad Kostorz

Dziennikarze Bildu wyróżnili 10 goli zdobytych w Bundeslidze i 2. Bundeslidze w sezonie 2013/2014. Spośród nich najwięcej głosów kibiców uzyskało trafienie Naldo z pojedynku VfL Wolfsburg z Eintrachtem Frankfurt. Brazylijczyk w 89. minucie kropnął nie do obrony z ponad 30 metrów i zapewnił zwycięstwo 2:1.

Strzał Naldo otrzymał 28 procent głosów i wyprzedził cudowne uderzenie Hakana Calhanoglu. Turek w doliczonym czasie gry wygranego przez Hamburger SV 3:0 meczu z Borussią Dortmund z rzutu wolnego egzekwowanego z ponad 40 metrów nadał piłce niezwykłą rotację, czym zupełnie zaskoczyć Romana Weidenfellera.

Calhanoglu uzyskał 22 procent głosów, natomiast Robert Lewandowski, który uplasował się na najniższym stopniu podium, 14 procent. Wyróżniono gola polskiego napastnika strzelonego w 52. minucie konfrontacji Borussii Dortmund z Hannoverem 96 po kapitalnej indywidualnej akcji. "Lewy" ograł pięciu rywali, po czym skierował piłkę do siatki.