Serie A: Skorupski ponownie bez szans, siódmy w sezonie gol Pirlo z wolnego! (wideo)

Andrea Pirlo kolejny raz udowodnił, że jest specjalistą od zdobywania goli z rzutów wolnych. Łukaszowi Skorupskiemu ponownie nie udało się zachować czystego konta w spotkaniu Serie A.

Konrad Kostorz
Przed tygodniem Łukasz Skorupski skapitulował po strzale Pablo Osvaldo w doliczonym czasie gry, którego nie obroniłby żaden bramkarz świata. W niedzielnym pojedynku z Genoa CFC Polak był niepokonany przez 83 minuty, ale wówczas zaspała defensywa AS Romy i w sytuacji sam na sam znalazł się Giannis Fetfatzidis. Grek zachował zimną krew i oddał techniczne uderzenie ponad bezradnym Skorupskim.
Włoskie media przyznały naszemu rodakowi wysokie recenzje, podkreślając, że przy golu dla gospodarzy miał niewiele do powiedzenia, a ponadto popisał się dwiema wysokiej jakości interwencjami, które uchroniły rzymian przed wyższą porażką.

Juventus Turyn na zakończenie sezonu pokonał 3:0 Cagliari Calcio, a kapitalnego gola strzelił Andrea Pirlo. W 7. minucie rywalizacji doświadczony pomocnik idealnie przymierzył ze stałego fragmentu, a piłka odbiła się od poprzeczki i spadła tuż za linią bramkową.

Dla Pirlo była siódma bramka w sezonie i siódma po uderzeniu z rzutu wolnego! Wcześniej 34-latek skierował w ten sposób futbolówkę do siatki Milanu, Catanii, Napoli, Genoi, Fiorentiny oraz Olympique Lyon.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Serie A: 102 punkty Juventusu, rekord Barcelony i Realu pobity! Skorupski bez czystego konta

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)