LM: Sergio Ramos i Angel di Maria najlepsi w finale! Kto nie spełnił oczekiwań?

Europejskie media najwyższe noty za finał LM przyznały stoperowi i skrzydłowemu Królewskich. W zwycięskim zespole poniżej oczekiwań wypadli Iker Casillas oraz Karim Benzema.

Konrad Kostorz
Popularny portal goal.com miano "Man of the Match" przyznał Sergio Ramosowi. Hiszpan otrzymał notę "4" (skala 1-5), a w uzasadnieniu podkreślono, że królował w pojedynkach powietrznych po obu stronach boiska i zdobył gola doprowadzającego do dogrywki. Na "4" zasłużył jeszcze tylko Angel di Maria.

Także SkySports za najlepszego na murawie Estadio da Luz uznał autora bramki na 1:1. Ramos od brytyjskich dziennikarzy dostał "9" (skala 1-10), natomiast "8" przyznano di Marii, Garethowi Bale'owi i Marcelo, a także Diego Godinowi oraz Gabiemu.

Kilka znanych europejskich serwisów, w tym Daily Mail, The Independent i tuttomercatoweb.com, najwyżej oceniły występ di Marii. Na szczególne uznanie zasłużyła akcja skrzydłowego ze 110. minuty, po której gola na 2:1 strzelił Bale.
Najsłabsze recenzje za występ w Lizbonie zebrał Iker Casillas, który popełnił poważny błąd przy golu Diego Godina. Słabo zagrali również Fabio Coentrao, Sami Khedira i Karim Benzema, a nie błysnął Cristiano Ronaldo. Podopieczni Diego Simeone otrzymali oceny zbliżone do siebie. Ciut lepiej od partnerów wypadli Godin wespół z Gabim i Joao Mirandą.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Kto był najlepszym piłkarzem finału Ligi Mistrzów?