Kolejna hiszpańska dogrywka w finale Ligi Mistrzów

Sobotnia dogrywka w finale Ligi Mistrzów była już szesnastą w historii tych rozgrywek. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce dwa lata temu, gdy triumfowało Chelsea Londyn.

Bartosz Wiśniewski
Pierwsza dogrywka w finale odbyła się w 1958 roku. Wówczas... Real Madryt pokonał AC Milan. To właśnie piłkarze hiszpańskich klubów musieli grać najwięcej razy dodatkowe części gry. W 1974 roku drugi tegoroczny finalista Atletico Madryt przegrał z Bayernem Monachium również po dogrywce.
FC Barcelona z taką sytuacją musiała zmierzyć się w 1986 i 1992. Duma Katalonii tylko raz wyszła wtedy obroną ręką. Co ciekawe - ostatnie sześć dogrywek w finale Ligi Mistrzów nie wystarczało do wyłonienia zwycięscy i potrzebne były rzuty karne. W 2012 roku Chelsea Londyn na stadionie w Monachium pokonało Bayern, który rok później zdobył to trofeum - wygrywając 2:1 z Borussią Dortmund.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Dla Królewskich to już dziesiąty tytuł najlepszej drużyny w Europie. Ostatni raz to miano przypadło Realowi w 2002 roku. To właśnie ta ekipa jest najbardziej utytułowany zespołem. Los Blancos wyprzedzają AC Milan (7 tytułów), Bayern Monachium (5) i Liverpool FC (5). Natomiast Atletico Madryt nie poprawiło osiągnięcia swoich poprzedników z 1974, kiedy to przegrali swój pierwszy finał LM. Mają na koncie dwa triumfy w finale Ligi Europejskiej i dwa w Superpucharze Europy.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)