Dwa dzwony na przerwę - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Miedź Legnica

Dwa gole zdobyte przez Termalicę w końcówce pierwszej połowy meczu z Miedzią Legnica dały Słoniom wygraną. W ostatnich minutach gospodarze mieli jednak duży problem.

Michał Piegza

Pojedynek sąsiadów z tabeli I ligi, którzy mogą spokojnie kończyć sezon, nie zachwycił swoim poziomem. Od początku spotkania lepiej prezentowała się Miedź Legnica. Podopieczni Dariusza Żurawia po kwadransie trafili nawet do bramki, ale arbiter nie uznał gola zdobytego przez Zbigniewa Zakrzewskiego.

Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym optyczna przewaga gości topniała. Należy dodać, że z częstszego posiadania piłki przez przyjezdnych niewiele wynikało.
Po niewiele ponad połowie godziny nie wytrzymał opiekun gospodarzy Piotr Mandrysz. Szkoleniowiec dokonał zmiany, wprowadzając ofensywnego Emila Drozdowicza i szybko mógł zbierać owoce swojej decyzji.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu spotkania piłkę w polu karnym otrzymał Dawid Sołdecki i pewnym strzałem wyprowadził Termalicę na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. W polu karnym sfaulowany został Drozdowicz, a Sołdecki po raz drugi umieścił piłkę w bramce Aleksandra Ptaka.

Po zmianie stron goście chcieli szybko odrobić straty. Powtórzył się obraz z pierwszej części, kiedy optyczną przewagę posiadali piłkarze Miedzi. W dalszym ciągu niewiele z tego wynikało.

Od 68. minuty przyjezdni mieli ułatwione zadanie. Za dwie żółte kartki plac gry opuścić musiał Dalibor Pleva. Mimo liczebnej przewagi goście nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia chociażby honorowego gola. Dopiero w 82. minucie Sebastian Nowak musiał wysilić się, gdy z kilku metrów na jego bramkę uderzył Bartosz Nowak.

Do końca spotkania wynik gry nie uległ zmianie i w pojedynku, w którym przez większość meczu przeważali goście wygrali... gospodarze.