Sparingowo: Beniaminek ekstraklasy rozbił rywala

W pierwszym meczu kontrolnym [tag=566]Górnik Łęczna[/tag] rozgromił II-ligową Wisłę Puławy. Klasycznym hat-trickiem popisał się [tag=29222]Łukasz Zwoliński[/tag].

Trener Jurij Szatałow desygnował do boju jedenastkę, która niewiele różniła się od składu z ubiegłego sezonu. Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymali dotychczas rezerwowi - Paweł Socha oraz Łukasz Mierzejewski. Testowany był zaś Bułgar Cvetan Filipov z... Wisły Puławy. [ad=rectangle] Zielono-czarni nie mieli litości dla lokalnego przeciwnika, chociaż goście nie zaprezentowali się najgorzej. Tuż po upływie kwadransa gry wynik otworzył Łukasz Zwoliński. Wisła jednak nie stanowiła tylko tła dla rywala i przeprowadziła kilka ciekawych akcji.

W końcówce pierwszej połowy Górnik zdeklasował puławski zespół, zdobywając w ciągu 180 sekund trzy gole. Dwa kolejne trafienia zapisał na swoim koncie Zwoliński, a jedną bramkę dołożył Mierzejewski.

Po przerwie przemeblowana jedenastka gości momentami dochodziła do głosu, lecz nie zdołała odrobić strat. Beniaminek T-Mobile Ekstraklasy przyzwoicie radził sobie w defensywie, a na murawie zameldowało się spore grono zawodników testowanych.

Na 5:0 podwyższył Alain Alvarez Menendez z III-ligowego Real Sporting de Gijon B. 24-letni hiszpański obrońca od 2005 roku broni barw drużyny z Gijon. W 70. minucie dobił on strzał Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego.

Górnik Łęczna - Wisła Puławy 5:0 (4:0) 1:0 - Zwoliński 17' 2:0 - Zwoliński 42' 3:0 - Mierzejewski 43' 4:0 - Zwoliński 45' 5:0 - Alain 70'

Górnik: Socha (46' Pietrzkiewicz) - Mierzejewski (46' Sasin), Kalkowski (46' Szmatiuk), Bielak (46' Alain), Mraz (46' Kudriavcev (76' Świech)) - Bonin (46' Szałachowski), Nikitović (39' Burzyński (65' Zawistowski)), Filipov (85' Niedziela), Nowak (46' Pruchnik), Bożok (46' Kalinowski) - Zwoliński (46' Balint)

Wisła (skład wyjściowy): Zawodnik testowany - Jakubiec, Gorskie, Pielach, Komar - Pożak, Wiącek, Jabkowski, Litwiniuk - Niezgoda, zawodnik testowany.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!