Ligue 1: Zwycięstwo AS Nancy, Rennes ograło AS Saint Etienne

AS Nancy oraz Rennes nie zawiodły i pokonały niżej notowanych rywali. Ważne zwycięstwo odnieśli także piłkarze Paris Saint Germain, którzy wygrali na własnym stadionie z Lille OSC. Drużyna Rudi'ego Garcii nie przedłużyła serii dziewieciu spotkań bez porażki.

Piotr Robaczyński

Przed meczem St Etienne - Stade Rennes zdecydowanym faworytem byli goście. Podopieczni Guy'a Lacombe objęli prowadzenie w 13. minucie po golu Mickaela Pagisa. 35-letni napastnik w drugiej połowie jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, bramkarza St Etienne pokonał także Rod Fanni i Rennes zanotowało piąte zwycięstwo w tym sezonie. Z kolei St Etienne doznało już piątej porażki z rzędu, po której prawdopodobnie za nową pracą może już rozglądać się trener Laurent Roussey.

W konfrontacji dwóch drużyn z dolnej części tabeli górą okazali się piłkarze AS Nancy, którzy pokonali na wyjeździe Valenciennes. Na Stade Nungesser kibice obejrzeli słaby mecz, oba zespoły nie potrafiły stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką rywala. Jedyny gol padł z rzutu karnego, w 14. minucie jedenastkę wykorzystał Benjamin Gavanon.

Na Parc des Princes Paris Saint Germain nie przegrało z Lille od 1996 roku. Drużynie gości nie udało się przełamać tej niekorzystnej serii, PSG wygrało 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Ludovic Giuly.