Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Duże zmiany w Górniku Zabrze. "Liczę, że wszystkie wzmocnienia będą pełnowartościowe"

Górnik Zabrze dokonał tego lata wielu zmian kadrowych. Jak nowi zawodnicy wprowadzą się do zespołu? Robert Warzycha nie ukrywa, że wobec każdego z nich ma konkretne oczekiwania.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Wśród kilkunastu nowych twarzy w ekipie z Górnego Śląska szczególną uwagę przyciąga kilka nazwisk, m. in. Armin Cerimagić (ostatnio KAA Gent) czy Roman Gergel (Dunajska Streda). Ten drugi występował w przeszłości w MSK Żylina. Miało to miejsce w okresie, gdy słowacki klub zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

- W sparingu z Lechią Gdańsk nie do końca mogli pokazać swoje możliwości, bo cały zespół zagrał nie najlepiej - zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie było już lepiej. Teraz tej dwójki zbyt szeroko nie ocenię, ale sądzę, że uda im się wkomponować w drużynę. Cerimagić i Gergel to jeszcze dość młodzi gracze, lecz za jakiś czas będą się rozumieć z kolegami - powiedział dyrektor sportowy Górnika, Robert Warzycha.
Oprócz wspomnianej dwójki do ekipy z Zabrza dołączyli: Michał Bedronka (Calisia Kalisz), Wojciech Król (Rozwój Katowice), Mateusz Kuchta (Okocimski Brzesko), Fabian Piasecki (Rozwój Katowice), Dawid Plizga (Jagiellonia Białystok), Szymon Skrzypczak (GKS Katowice), a także Michał Płonka, Mateusz Słodowy i Szymon Sobczak (wszyscy Energetyk ROW Rybnik). Część graczy wróciła do Górnika z wypożyczeń.

Jak Warzycha ocenia te wzmocnienia? - Każdy chciałby mieć jak najlepszych zawodników, natomiast kluby sprowadzają takich, na których ich stać. My ściągnęliśmy kilku piłkarzy i uważam, że będą to pełnowartościowe wzmocnienia. Liczymy, że każda z nowych twarzy wniesie coś do zespołu, a także ustabilizuje jego grę - przyznał.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Sparingowo: Lechia Gdańsk wypunktowała Górnika Zabrze

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×