Sparingowo: ROW Rybnik znów zremisował, Dawid Jarka strzelił

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W ulewne popołudnie ROW Rybnik zainaugurował zgrupowanie w Kamieniu sparingiem z GKS-em 1962 Jastrzębie. Padł remis 2:2, a dwoma trafieniami popisał się [tag=2864]Dawid Jarka[/tag].

Przebywający na zgrupowaniu w Kamieniu ROW Rybnik rozegrał kolejną tego lata grę kontrolną. We wcześniejszym sparingu zielono-czarni bezbramkowo zremisowali z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.                       [ad=rectangle] Wtorkowy mecz wyśmienicie rozpoczął się dla III-ligowej ekipy z Jastrzębia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Caniboł pokonał Daniela Kajzer strzałem głową. Rybniczanie konstruowali swoje akcje i groźnie atakowali. Jeszcze przed upływem dwudziestu minut spotkania Mariusz Muszalik dograł na głowę Dawida Jarki, który doprowadził do wyrównania.

Aktywny Arkadiusz Kowalczyk także mógł skierować piłkę do bramki, jednak w 30. minucie ponownie uczynił to Jarka, który w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Deege strzałem w długi róg.

Przed upływem pierwszej połowy koncentrację stracił Adam Wolniewicz, którego błąd wykorzystał Bartosz Wojtków, z wielkim spokojem wygrywając rywalizację z Kajzerem. Zmierzającą do bramki futbolówkę starał się wybić Szymon Jary, ale jego poświęcenie na nic się zdało.

W drugiej części meczu oba zespoły stworzyły okazje bramkowe, których nie zdołały wykorzystać, choć te były dogodne. W drużynie GKS-u 1962 Jastrzębie zabrakło Piotra Pacholskiego i Adriana Kopacza. Natomiast w 67. minucie gry kontuzji doznał zawodnik ROW-u, Paweł Mandrysz, który boisko opuścił z grymasem bólu na twarzy.

W sparingu z jastrzębianami Dawid Jarka zdobył dwie bramki

W zespole trenera Marcina Prasoła zagrali Solomon Mawo i wspomniany Kowalczyk. Obaj piłkarze nie są jeszcze pewni swojej przyszłości w zielono-czarnych barwach. Natomiast w drugiej odsłonie pojedynku zagrał Michał Bedronka, którego nazwisko nie widniało na liście piłkarzy, wybierających się na zgrupowanie. Obrońca prawdopodobnie zostanie wypożyczony do Rybnika z drużyny Górnika Zabrze.   Z kolei szkoleniowiec jastrzębian, Grzegorz Łukasik przyglądał się m.in. Mateuszowi Balcerowi z Odry Wodzisław i Mateuszowi Haborowi z Krupińskiego Suszec.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!