El. LM: Deklasacja w Pradze, męki Celtiku Glasgow, BATE Borysów tylko z remisem

Wystartowała II runda eliminacji Ligi Mistrzów, a zdecydowanie najlepiej rozpoczęła ją Sparta Praga, która odniosła zwycięstwo w stosunku 7:0! Rozczarowali mistrzowie Białorusi i Węgier.

Konrad Kostorz
Powracająca do walki o Ligę Mistrzów praska Sparta zdeklasowała przed własną publicznością przedstawiciela Estonii. Czesi zdobyli aż siedem goli, a pięć z nich strzelił 32-letni reprezentant kraju David Lafata.

Blisko awansu do kolejnego etapu rozgrywek są również Dinamo Zagrzeb (w zespole Żaligirisu 90 minut rozegrał Jakub Wilk) i Partizan Belgrad, które zwyciężyły bez straty gola. Z kłopotami z drużyną andorską wygrało Maccabi Tel Awiw.

Z defensywnie usposobionym mistrzem Islandii męczył się Celtic (Łukasz Załuska obserwował mecz z ławki rezerwowych). Impas strzelecki przełamał dopiero w 84. minucie 21-letni napastnik Szkotów Callum McGregor.
Za sporą niespodziankę należy uznać brak zwycięstwa BATE Borysów nad mistrzem Albanii. Białorusini ani razu nie pokonali bramkarza Skenderbeu Korcze i w pojedynku wyjazdowym czeka ich niełatwe zadanie.

Zaskoczenie mogą budzić także remisy faworyzowanych zespołów z Finlandii oraz Węgier w spotkaniach ze znacznie niżej notowanymi rywalami. HJK Helsinki i Debreczyn VSC rywalizowały jednak na wyjazdach i przed rewanżami znajdują się w dość korzystnym położeniu.