WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Podpisano umowę na budowę stadionu Widzewa

Za nieco ponad dwa lata piłkarze Widzewa Łódź będą rozgrywać spotkania na nowym stadionie. W czwartkowe przedpołudnie została podpisana umowa na budowę nowego obiektu przy al. Piłsudskiego 138.
Bartosz Tarnowski
Bartosz Tarnowski

- Udało się. Po wielu perturbacjach podpisujemy umowę, na którą czeka ta część sportowej Łodzi, której serca biją dla klubu RTS Widzew. Trochę to trwało, musieliśmy przejść procedury odwoławcze, bo wyłonienie wykonawcy zostało zakwestionowane i zgłoszone do krajowej Izby Odwoławczej. Udało utrzymać się decyzję wyłaniającego najlepszego oferenta, które złożyły przedsiębiorstwo Mosty Łódź. Dla mnie to również bardzo istotne, bo świadczy to o tym, że mamy silną firmę w naszym mieście, firmę, która daje miejsca pracy i podatki zostają w Łodzi. Dla mnie jest to obopólna korzyść. Oferta 119,999 milionów, ponieważ udało się, mamy większe środki i możemy wybudować pełny stadion z czterema trybunami, łącznie z węzłem drogowym wokół obiektu. Niech się dzieje. Ja kibicuje drużynie, aby wróciła do Ekstraklasy. A teraz wszystko w rękach firmy, która na wybudowanie obiektu ma 28 miesięcy od dnia podpisania umowy - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.


- My jesteśmy niezwykle mocno przyzwyczajeni do tego, że nasze prace są intensywnie śledzone. Cieszę się, że przyszło nam zrealizować kolejną dużą inwestycję w Łodzi. Wierzę w to, że uda nam się ja ukończyć w terminie. Mam nadzieję, że nikogo nie zawiedziemy. Przed nami rzeczywiście trudna praca. Najbliższe trzy miesiące to koncepcja, którą będzie można zobaczyć w opisie, planszach i makiecie. Następne sześć miesięcy to projekt i potem ruszamy do roboty. W październiku planujemy wejść na teren budowy podczas rozgrywek, aby rozpocząć od rozbiórek. Będziemy działać i wierzę w to, że uda nam się to w terminie - przyznała Joanna Skolimowska z "Mostów Łódź".
Na podpisaniu umowy obecny był także prezes Widzewa Łódź, Sylwester Cacek. - Dla nas jest to bardzo istotna wiadomość. Chciałbym podziękować pani prezydent, wszystkim osobom z urzędu, które były zaangażowane w ten projekt, bo wykonały kawał ciężkiej pracy. Oczywiście gratuluję obydwu stronom, które podpisują tą umowę, a także kibicom, którzy nas wspierali. Jak państwo wiecie, zawsze mówiłem o tym, że chcę mieć duży stadion. Ale ważne, że będziemy mieć nowy i nowoczesny obiekt. Myślę, że jak Widzew, zgodnie z życzeniami moimi i pani prezydent, wróci do Ekstraklasy, to za 10-15 lat będziemy mówili o nowym stadionie. Ważne, że będzie nowy stadion, o pojemności 18 tysięcy. Nowoczesny stadion i to jest najważniejsze. W końcu będzie taki stadion, jaki powinien być w Łodzi od dawna. Praca do tej chwili była ciężka, ale kolejne 28 miesięcy będzie jeszcze cięższe. Myślę, że trudna rola przed zwycięzcą, bo będzie ciągle społecznie obserwowany. Będziemy z niecierpliwością oczekiwali ukończenia budowy, bo będzie to okazja do świętowania. Postaramy się, by to święto było godne i podkreślone. Mam nadzieję, że w tym gronie, jak siedzimy, będziemy mogli świętować w ciekawy sposób stadionu. Ja się cieszę, że udało nam się podpisać umowę. Gratuluję jeszcze raz i mam nadzieję, że wszytko będzie realizowane w odpowiednim tempie. Cieszę się, że udało nam się dojść do porozumienia z wykonawcą i w rundzie jesiennej będziemy mogli jeszcze korzystać z naszego obiektu. To było bardzo ważne, żeby takie uzgodnienia zostały poczęte. Bardzo za nie dziękuje - powiedział prezes łódzkiego klubu.

Na oddanie obiektu wykonawca będzie miał 28 miesięcy, co oznacza, że czerwono-biało-czerwoni będą mogli korzystać z nowego obiektu w sezonie 2017/18. Pełny koszt inwestycji, w której skład wchodzą: zaprojektowanie i budowa stadionu oraz zaprojektowanie i zmiana infrastruktury drogowej w okolicach obiektu wyniesie około 138 000 000 zł. Nowy stadion przy al. Piłsudskiego 138 będzie mógł pomieścić min. 18 000 kibiców. 

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×