ME: ŁKS lepszy od Lechii po ciekawym meczu

Trzy gole Adriana Świątka i jedna bramka Jacka Kuklisa zapewniły zespołowi ŁKS zwycięstwo w spotkaniu 13. kolejki Młodej Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Łodzianie triumfowali ostatecznie 4:2, a trafienia dla ekipy z Pomorza zaliczyli Michał Boszke i Krzysztof Brede. Gospodarze zainkasowali trzy punkty, mimo że od 67. minuty grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartkę otrzymał Dominik Dyhdalewicz.

Trener ŁKS, Andrzej Pyrdoł był zadowolony z występu swoich podopiecznych. - Zrobiliśmy sobie horror w drugiej połowie spotkania. Do przerwy moi zawodnicy spokojnie prowadzili grę i zdobywali kolejne bramki. Nie winię Dyhdalewicza za zagranie ręką, nie miał czasu pomyśleć jak zareagować. Ogólnie jestem zadowolony z wyniku. Na wyróżnienie zasługują Świątek, który zdobył trzy bramki, oraz Ostalczyk - ocenił.

Mecz obserwował szkoleniowiec seniorów łódzkiego klubu, Marek Chojnacki, który także wysoko ocenił występ Adriana Świątka i zapowiedział, że włączy go kadry pierwszego zespołu na sobotnie spotkanie 14. kolejki ekstraklasy z Ruchem Chorzów.

ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 4:2 (3:0)

1:0 - Kuklis (k.) 14'

2:0 - Świątek 35'

3:0 - Świątek 45'

3:1 - Boszke 58'

3:2 - Brede (k.) 68'

4:2 - Świątek 90+3'

Żółte kartki: Kuklis, Ostalczyk, Rubinkowski (ŁKS) oraz Kośnikowski (Lechia).

Czerwona kartka: Dyhdalewicz /67' za zagranie ręką/ (ŁKS).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).