Bez błysku, ale z kompletem punktów - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Grudziądz

Stawiani w roli jednego z faworytów do walki o awans gracze z Niecieczy znów sięgnęli po komplet punktów. Tym razem jednak Termalica zwyciężyła dość skromnie, pokonując Olimpię Grudziądz 1:0.

Sebastian Najman
Spotkanie znakomicie mogło rozpocząć się dla drużyny z Grudziądza.Maciej Rogalskiw 6. minucie nie dość, że znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, to przez jego błąd miał przed sobą pustą bramkę. Mimo to nie zdobył gola. W kolejnych minutach lepiej wyglądali gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, szukając sposobu na stworzenie zagrożenia pod bramką Łukasza Sapeli. Sztuka ta udała się w 30. minucie, kiedy to do siatki trafił Tomasz Foszmańczyk. Sędzia nie uznał jednak tego gola, odgwizdując pozycję spaloną zawodnika Termaliki.
Do końca pierwszej połowy kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Obie drużyny preferowały otwarty futbol. Żadna ze stron nie potrafiła jednak ustrzec się błędów w ofensywie, przez co na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron gospodarze robili wszystko, aby wykorzystać atut własnego boiska. Ich ogromnym problemem był cały czas rażący brak skuteczności, co od czasu do czasu próbowali wykorzystać przyjezdni, ale również i oni nie grzeszyli wykończeniem. Sytuacja zmieniła się w ostatnim kwadransie, kiedy to podopieczniPiotra Mandrysza rzucili wszystkie swoje siły do ataku. W 79. minucie Krzysztof Kaczmarczyk w końcu znalazł drogę do bramki, najlepiej odnajdując się w zamieszaniu jakie wynikło w polu karnym Olimpii. W 83. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Michal Piter-Bucko, co tylko podcięło skrzydła gościom, którzy nie byli już w stanie odrobić jednobramkowej straty.

Niecieczanie sięgnęli po drugi z rzędu komplet punktów, dzięki czemu przewodzą tabeli I ligi. Tym razem jednak zwycięstwo nie przyszło im z taką łatwością, jak choćby tydzień temu.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
1:0 - Krzysztof Kaczmarczyk 79'

Termalica: Sebastian Nowak - Patryk Fryc, Jakub Czerwiński, Bartosz Kopacz, Dalibor Pleva - Jakub Biskup (69' Dawid Kamiński), Krzysztof Kaczmarczyk, Dawid Sołdecki (90' Adrian Paluchowski), Tomasz Foszmańczyk (73' Peter Maslo), Bartłomiej Smuczyński - Emil Drozdowicz.

Olimpia: Łukasz Sapela - Bartosz Jaroch, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bućko, Marcin Woźniak (88' Łukasz Suchocki) - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (75' Bruno Żołądź), Denis Popovič, Maciej Rogalski (15' Robert Szczot) - Adam Cieśliński.

Żółte kartki: Dawid Sołdecki, Krzysztof Kaczmarczyk (Termalica) oraz Robert Szczot, Michal Piter-Bučko, Denis Popovič, Bartosz Jaroch (Olimpia).

Czerwona kartka: Michal Piter-Bućko /84' za drugą żółtą/.

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).