Van Gaal wygrywa na Old Trafford. Dwa gole Costy dla Chelsea

Piłkarze Manchesteru United i Chelsea Londyn pokonali w swoich meczach kontrolnych odpowiednio Valencię i Real Sociedad. Ze świetnej strony pokazał się Diego Costa, strzelec dwóch goli dla The Blues.

Sebastian Najman
Dla Louisa van Gaala wtorkowy mecz z Nietoperzami był debiutem na Old Trafford, debiutem, co od razu warto podkreślić udanym. Choć w pierwszych 45 minutach kibice nie doczekali się goli, to już cztery minuty po zmianie stron wynik otworzył Darren Fletcher. Szkot najlepiej odnalazł się w zamieszaniu jakie wynikło w polu karnym Valencii przy okazji rzutu wolnego. Gospodarze w kolejnych minutach szukali sposobu na podwyższenie prowadzenie, ale niespodziewanie to David de Gea musiał wyciągać piłkę z siatki. W 71. minucie błąd Toma Cleverleya wykorzystał Rodrigo. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem decydujący cios zadał Manchester, a dokładniej Marouane Fellaini.
W drugiej angielsko-hiszpańskiej konfrontacji tego wieczoru, Chelsea Londyn wygrała 2:0 z Realem Sociedad. Spotkanie to tak naprawdę zostało rozstrzygnięte w siedem minut. Zaledwie tyle bowiem potrzebował Diego Costa, by dwukrotnie wpisać się na listę strzelców.

Pierwszy gol padł zaledwie kilkanaście sekund po rozpoczęciu gry. Ramires znakomitym podaniem obsłużył Costę, który bez większych problemów pokonał golkipera gości. W 7. minucie po groźnym strzale Andre Schuerrle futbolówka trafiła w słupek, z czego skorzystał czujny Hiszpan, ponownie znajdując drogę do bramki Realu. Zawodnicy Jose Mourinho w kolejnych fragmentach nie zwalniali tempa, często goszcząc w polu karnym przeciwnika, lecz mimo wielkich chęci nie udało im się odnieść bardziej przekonywującego zwycięstwa.

Manchester United - Valencia CF 2:1 (0:0)
1:0 Darren Fletcher 49'
1:1 Rodrigo De Paul 71'
2:1 Marouane Fellaini 90'

Manchester: De Gea - Jones, Smalling (62' M. Keane), Blackett - Young (62' Lingard), Fletcher (62' Cleverley), Herrera (76' Januzaj), Mata (62' Kagawa), James - Rooney, Hernandez (76' Fellaini).

Valencia: Alves - Barragan, Otamendi, Gaya, Vezo - Fuego, Feghouli (57' Rodrigo), Parejo, Moreno (90' Araujo), Gomez (73' Guardado) - Alcacer (57' Piatti).

Chelsea Londyn - Real Sociedad 2:0 (2:0)
1:0 Diego Costa 1'
2:0 Diego Costa 7'

Chelsea: Courtois - Ivanovic (82' Zouma), Cahill (46' Azpiliceuta), Terry, Ake (46' Filipe Luis) - Matic (82' Van Ginkel), Ramires (46' Willian) - Schurrle (46' Oscar), Fabregas (71' Obi Mikel), Hazard (82' Sala) - Diego Costa (61' Torres).

Real: Zubikarai - Zaldua (59' Carlos Martinez), Ansotegi, Inigo Martínez, De la Bella (72' Yuri) - Markel (59' Elustondo), R.Pardo (72' Oyarzun), Granero (65' Estrada), X.Prieto (72' Hervas), Canales (72' Iker Hernandez) - Agirretxe (75' Castro).