Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

TAS: W poniedziałek posiedzenie w sprawie Legii Warszawa

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie poinformował, że odwołaniem Legii Warszawa od decyzji Komitetu Dyscyplinarnego UEFA ws. kary za mecz z Celtikiem Glasgow zajmie się już poniedziałek.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

TAS poinformował, że odwołanie polskiego klubu od decyzji Komisji Odwoławczej UEFA w sprawie utrzymania w mocy decyzji Komitetu Dyscyplinarnego UEFA o ukaranie Wojskowych walkowerem za rewanżowy mecz III rundy el. Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow wpłynęło do niego w piątek o godz. 17:30. Legia wnioskuje o uchylenie decyzji wydanych przez UEFA.

Ze względu na brak zgody ze strony UEFA TAS nie będzie rozpatrywał apelacji Legii w trybie przyspieszonym. Legia zwróciła się zatem do TAS z prośbą o zastosowanie środka tymczasowego, dzięki któremu zostanie przywrócona do IV rundy el. Ligi Mistrzów. Poniedziałkowe posiedzenia TAS ma się rozpocząć o godz. 17:30, a pół godziny później ma zostać ogłoszona decyzja o ewentualnym podjęciu środków tymczasowych.


Przypomnijmy, że w ubiegły piątek Komitet Dyscyplinarny UEFA ukarał Legię Warszawa walkowerem za rewanżowy mecz III rundy el. Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow za występ nieuprawnionego - według UEFA - Bartosza Bereszyńskiego. Choć Wojskowi pokonali The Bhoys 4:1 i 2:0, do kolejnej fazy przeszli właśnie Szkoci, a mistrzom Polski pozostała walka o awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej z kazachskim FK Aktobe. Legia odwołała się od tej decyzji do Komisji Odwoławczej UEFA, a ta w środę utrzymała w mocy werdykt, który zapadł w I instancji.

Ostatecznie orzeczenie TAS, do którego apelacją złożyła Legia, będzie wiążące dla UEFA, a klubowi z Łazienkowskiej 3 nie będzie już przysługiwało od niego odwołanie.

Charlie Mulgrew: To nie nasza wina! Jesteśmy wdzięczni za drugą szansę w Lidze Mistrzów

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
TAS
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×